Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  Paddock liga 2019  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 658
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), David Hájek (U), Tomáš Frehar (HL), Pavel Moravec (LJ), Petr Márai (BJ), Stanley Hameder (SJ), Richard Gazdík (FJ)

Vysočina Gladiators TD - 7:0 - Joshua Purdie, 48y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 10:13
Vysočina Gladiators TD - 14:0 - David Calta, 3y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 7:32
Vysočina Gladiators FG - 17:0 - Petr Kodým, 38y; 4:20
Vysočina Gladiators TD - 31:0 - Reginald Langford, 9y run (Petr Kodým kick); 1:32
Brno Alligators TD - 31:7 - Jaroslav Doležal, 2y pass od Tomáš Fortelný (Jan Nestr kick); 6:04
Vysočina Gladiators TD - 37:7 - Ondřej Pavlas, 7y pass od Reginald Langford (kick neúspěšný); 10:10
Vysočina Gladiators TD - 43:7 - David Calta, 21y pass od Reginald Langford (kick neúspěšný); 3:42

Vysočina Gladiators přivítala v sobotu 27.4. v Jihlavě na stadionu FC Vysočina svého divizního rivala skupiny Východ, brněnské Alligators. Gladiators vstupovali do zápasu netradičně v roli favorita, protože se po svých dvou úvodních zápasech nacházeli na přední příčce skupiny. Naproti tomu Alligators letos ještě nezvítězili. Utkání nebylo pouze dalším duelem Paddock ligy, protože se zápas vysílal v přímém přenosu na ČT sport.

Domácí v prvním poločase nezklamali a nastříleli hostům z Brna 31 bodů. Hned v prvním drivu našel quarterback Regginald Langford dlouhou přihrávkou receivera Joshe Purdieho a připsal na scoreboard první body. Gladiátorům výborně fungovala i obrana. Po interceptionu byl útok opět ve výhodné pozici, a tak Langford našel v endzóně pro změnu Davida Caltu. Když kromě dvou extra pointů zařídil další tři body field goalem kicker Petr Kodým, svítilo po první čtvrtině na tabuli 17:0. Calta si do půle připsal ještě další touchdown a Langford si pro další doběhl sám.

Druhý poločas začali lépe Alligators. Po dobře zvládnutém drivu, ve kterém jejich útok postupně ukrajoval potřebné yardy našel quarterback Fortelný svého vysokého receivera Doležala a snížil na 31:7. Gladiators ale nepřipustili žádné drama. Svůj tlak z první poloviny tvořený především  no huddle útokem, změnili na pomalý, ale jistý postupný útok. Ten vyústil ve dva passové touchdowny Langforda. První zachytil náhradní quarterback a pro letošek především receiver Ondřej Pavlas a druhým završil svůj sobotní hattrick Calta. Gladiators tak zvítězili vysoko 43:7 a potvrdili vedení skupiny Východ v Paddock lize.

Autor článku: Martin Kulha