Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  Paddock liga 2019  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 1053
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Milan Remeš (U), Radim Kroulík (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Filip Pachulski (BJ), David Hájek (SJ), Lukáš Přikryl (FJ)

Prague Lions TD - 0:7 - Michael Hayes, 12y run (Lukáš Kadlec kick); 8:08
Prague Lions TD - 0:14 - Lukáš Růžek, 3y run (Lukáš Kadlec kick); 11:17
Prague Lions TD - 0:21 - Archie Stevens, 27y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 4:26
Vysočina Gladiators TD - 7:21 - Petr Čermák, 25y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 2:56
Prague Lions TD - 7:27 - Jiří Kohut, 4y pass od Michael Hayes (kick neúspěšný); 0:13
Prague Lions TD - 7:34 - Jiří Kohut, 5y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 3:49
Vysočina Gladiators TD - 13:34 - Miroslav Koudela, 35y pass od Reginald Langford (kick neúspěšný); 2:10
Prague Lions TD - 13:48 - Michael Hayes, 5y run (Lukáš Kadlec kick); 4:26

Vysočina Gladiators přivítala v Jihlavě na stadionu FC Vysočina dosud neporažené Prague Lions. Zápas sliboval bitvu úspěšného nováčka Paddock ligy s hlavním aspirantem na titul.

První čtvrtinu ovládli hosté a rychle ukázali, proč jsou letos hlavními favority ligy. Skóre otevřel během quarterback Hayes, kterého v úvodu druhé čtvrtiny doplnili bývalý reprezentační running back Lukáš Růžek a britský receiver Archie Stevens, kteří zvýšili vedení Lions již na 20:0. Útok Gladiators prolomil výborně hrající obranu Lions až v závěru poločasu, kdy Čermák zachytil Langfordův pass a snížil na 20:7 pro hosty. Pražané však dokázali rychle odpovědět a několik vteřin před odchodem do šaten se dokázal prosadit po passu Hayese Kohut. V poločase tak na scoreboardu svítilo vedení Lions 27:7.

Druhou půli začínali hosté na míči, ale obrana Gladiators dokázala po fumblu hostujícího quarterbacka míč zalehnout a dát svému útoku šanci zápas zdramatizovat. Útok domácích pod vedením Langforda dokázal míč dostat až do vzdálenosti třech yardů od endzóny hostů, ale obrana Lions znovu potvrdila svou letošní dominanci a nájezd Gladiators zastavila. Nečekaného zklamání domácích z neproměněné šance využil Hayes, který se svým týmem přešel celé hřiště a nakonec vybídl Kohuta, který si připsal svůj druhý touchdown. Gladiators se nevzdali a po dobré ofensivní sérii dokázal Koudela po Langfordově přihrávce snížit na 13:34.

Závěrečná čtvrtina utkání patřila znovu hostům. Nejprve mohli diváci vidět další passový touchdown po ose Hayes - Stevens a poté si dokázala americká posila pro poslední skórování v zápase doběhnout sama. Pražští Lions tedy dokázali nováčka porazit vysoko 48:13 a zůstávají neporažení. Domácí Gladiators si před více než tisíci fanoušky připsali první prohru v Paddock lize.

Autor článku: Ondřej Paulus