Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  Paddock liga 2019  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 190
Rozhodčí: Pavel Šimon (R), Stanley Hameder (U), Oldřich Kumhera (HL), Tomáš Benedikt (LJ), Filip Pachulski (BJ), Jan Pěnička (SJ), Petr Márai (FJ)

Pardubice Stallions TD - 7:0 - Jan Horáček, 30y pass od Raymond Catapano (Lukáš Petřík kick); 9:07
Pardubice Stallions TD - 14:0 - Tomáš Jelínek, 27y pass od Raymond Catapano (Lukáš Petřík kick); 2:29
Pilsen Patriots TD - 14:6 - Jakub Rada, 2y pass od Ryan Pahos (kick neúspěšný); 1:19
Pilsen Patriots TD - 14:12 - Jakub Rada, 27y pass od Ryan Pahos; 0:07
Pardubice Stallions TD - 21:12 - Gregory Williams, 45y interception return (Lukáš Petřík kick); 11:42
Pilsen Patriots TD - 21:18 - Ryan Pahos, 64y run; 8:48
Pardubice Stallions TD - 35:18 - Raymond Catapano, 26y run (Lukáš Petřík kick); 3:00
Pardubice Stallions SAF - 37:18; 5:30
Pardubice Stallions TD - 44:18 - Martin Ženka, 35y run (Lukáš Petřík kick); 5:14

Odveta Pardubic s Plzní přinesla podobný průběh zápasu. Pardubičtí Stallions se rychle ujali vedení. Nejprve se prosadil Horáček, který zachytil přihrávku od Catapana. Později touchdownovou spolupráci s quarterbackem Pardubic zaznamenal Jelínek. Za stavu 14:0 se tak zdálo, že Pardubice budou tentokrát držet otěže zápasu pevně v rukou.

Proti byl tým, který vedl quarterback Ryan Pahos. Ten ve druhé čtvrtině našel dvěma passy Jakuba Radu. Druhý touchdown, který padl 7 sekund před koncem poločasu. Ani jeden touchdown se nepodařilo Plzni potvrdit, a tak poločasové skóre bylo 14:12 pro Pardubice. Stallions byli dorovnáním skóre v závěru poločasu zjevně zaskočeni. „Pouštění dlouhých přihrávek a nedůsledné skládání soupeřů byly asi hlavní faktory, proč nás Plzeň dotáhla,” hodnotil nevydařenou druhou čtvrtinu obránce Pardubic, Stanislav Lepič.

Start druhého poločasu se ukázal být rozhodující. V úvodním útoku hodil plzeňský Pahos míč pouze do rukou pardubického Williamse, který doběhl s míčem až do endzóny a připsal si tak touchdown. V dalším útoku přišla pro Plzeň ještě větší pohroma. Pahos se s míčem rozeběhl po zemi, když najednou bez cizího zavinění spadl v bolestech na zem. Zranění achilovky pravděpodobně ukončilo americkému quarterbackovi sezonu.

Pahos dokázal před zraněním ještě snížit skóre na 21:18, ale po jeho odstoupení již plzeňský útok cestu do soupeřovi endzóny nenašel. Naopak Pardubice pokračovaly ve skórování. Do endzóny se opět dostal Horáček, následně se po zemi prosadil ještě Catapano a Ženka. Po vyrovnaném prvním poločase tak Pardubice dokázaly odskočit soupeři a zvítězit 44:18. „Kdyby se Plzni nezranil quarterback, tak by zápas vypadal jinak. Zápas by byl mnohem vyrovnanější,” hodnotil zápas hlavní trenér Pardubic, Petr Košťál.

Pro Stallions to byla klíčová výhra k postupu do semifinále.