Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  3.Liga 2019  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 530
Rozhodčí: Radim Kroulík (R), Stanley Hameder (U), Mikuláš Zouvala (HL), Lukáš Přikryl (LJ), Stephan Tuinenburg (BJ)

Šumperk Dietos FG - 0:3 - Robert Šupola, 25y; 10:52
Šumperk Dietos TD - 0:9 - Matěj Vrážel, 10y pass od Jan Kolařík (kick neúspěšný); 11:22
Šumperk Dietos TD - 0:16 - Jan Kuruc, 3y run (Robert Šupola kick); 6:45
Šumperk Dietos TD - 0:23 - Jan Vomlel, 85y interception return (Robert Šupola kick); 8:54
Šumperk Dietos TD - 0:30 - Jan Kuruc, 57y run (Robert Šupola kick); 1:53
Zlín Golems TD - 6:30 - Lukáš Žák, 9y run (2pt pass neúspěšný); 10:20
Šumperk Dietos TD - 6:37 - Jan Kuruc, 8y pass od Jan Kolařík (Robert Šupola kick); 8:28

Paddock Bronze Bowl VII nabídl odvetu dvou rivalů 3.Ligy, Zlína Golems a Šumperku Dietos. Z vítězství se nakonec radoval Šumperk, který udolal Zlín poměrně jasným výsledkem 6:37.

Domácí ztráceli hned z prvního kickoffu celého utkání, kdy šumperský returner vrátil míč až těsně před endzónu domácích. V tu chvíli však ještě obrana Golems zabrala, zatlačila hosty zpět a dovolila Dietos „jen“ field goal z 25 yardů.

Golems se trápili v útoku, kdy se složitě probíjeli hřištěm až na 3. downy a k tomu je trápily false starty a další fauly. Navíc se hledali i ve hře vzduchem, která je zdobila celou sezónu.

Dietos naopak zaznamenali ve druhé čtvrtině dva touchdowny a do šaten se tak šlo s výsledkem 0:16. V druhé půlce se Golems nadechovali ke slibnému drivu, na jeho konci byl však 85yardový interception Jana Vomlela, který navýšil vedení na 0:23.

Na konci čtvrtiny pak ještě přidal 57yardovým během další touchdown Jan Kuruc a hosté se tak ujali kontroly nad zápasem.

Zlín se však nehodlal vzdát snadno a zvláště obrana po několika turnoverech připravila útoku několik slibných pozic na hřišti. Toho nakonec využil jediným touchdownem Golems v zápase Lukáš Žák, když se 9yardovým během protlačil do endzóny Šumperka a upravil tak stav na 6:30.

Poslední slovo však měli znovu hosté, když Jan Kuruc zpracoval krátký pass quarterbacka Kolaříka a zpečetil tak výsledek zápasu na 6:37.

Šumperk se tak zaslouženě stává vítězem 3.Ligy a odvezl si domů Bronze Bowl.

Autor článku: Libor Kožík