Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  4.Liga 2019  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Teplice Nordians
0 : 35
Budweis Hellboys Budweis Hellboys
Q1 Q2 Q3 Q4
NOR 0 0 0 0
HEL 14 14 0 7

Datum: 11.5.2019 v 15:00
Počasí: Polojasno, 14°C
Počet diváků: 149
Rozhodčí: Filip Pachulski (R), Vladimír Ludvík (U), Pavel Voráček (HL), Peter Steiner (LJ), Jan Pěnička (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Budweis Hellboys TD - 0:7 - Miroslav Pechouš, 9y run (Ladislav Kaločai kick); 8:34
Budweis Hellboys TD - 0:14 - Vít Bezecný, 7y run (Ladislav Kaločai kick); 2:34
2.čtvrtina
Budweis Hellboys TD - 0:21 - Martin Král, 7y pass od Vít Bezecný (Ladislav Kaločai kick); 2:08
Budweis Hellboys TD - 0:28 - Jakub Antoň, 39y interception return (Ladislav Kaločai kick); 0:39
4.čtvrtina
Budweis Hellboys TD - 0:35 - Matěj Podhola, 70y pass od Vít Bezecný (Ladislav Kaločai kick); 10:35
Komentář k zápasu

Na hřišti v Bystřanech se odehrál zápas dvou dosud neporažených týmů ve 4.Lize. Domácí Teplice Nordians odehráli úvodní dva zápasy venku a byl to pro ně první domácí zápas. Naopak Hellboys vyráželi poprvé na cesty, takže pro ně to byla situace opačná.

Nordians vyhráli los a zvolili si příjem. Hellboys hned od začátku ukázali, že jejich obrana je velmi zkušená. Za celou sezonu zatím dovolili soupeřům skórovat jen jeden touchdown. Hned v první čtvrtině tak Nordians chtěli dát jasně najevo, že prostor k útoku moc dostávat nebudou. V první čtvrtině se navíc pak velmi dobře vedlo i jejich útoku. Mladý quarterback Vít Bezecný obraně Nordians často utíkal dobrými individuálními běhy. Jedním z takových připravil dobrou pozici na hřišti pro svého spoluhráče Miroslava Pechouše a ten si 9yardovým během doběhl pro první touchdown zápasu. Druhý pak přidal právě jmenovaný quarterback Hellboys. Oba touchdowny hellboys potvrdili a stav zápasu po čtvrtině byl 0:14 pro Hellboys.

Začátek čtvrtiny druhé byl o něco vyrovnanější. Nordians se srovnali jak v obraně, tak se jim také dařilo mnohem lépe posouvat po hřišti s míčem. Opět se ale ukázaly problémy s dotažením drivu. Nordians se během zápasu opět několikrát stalo, že se dostali do redzóny soupeře, kde ale nemohli míč dotaličit až do potřebného touchdownu. Navíc ke konci poločasu přišla chyba v obraně, kdy Nordians pustili za svá záda receivera Martina Krále a Vít Bezecný ho našel přesným passem. Půl minuty před odpískáním poločasu se navíc Hellboys ještě povedlo zachytit interception a doběhnout s ním až pro touchdown, o to se postaral Jakub Antoň. Stav poločasu byl 0:28 pro Hellboys. 

Nordians do druhé poloviny upravili obranné schéma. Na hřišti poté dominovaly hlavně obrany. Během třetí čtvrtiny se nepovedlo skórovat ani jednomu z týmů. Nordians se končně i povedlo vyvinout potřebný tlak do backfieldu a připsali si několik úspěšných sacků quarterbacka. Jediná změna poté nastala až  v závěrečné čtvrtině, kdy ještě svůj náskok Hellboys navýšili dlouhým passem na Matěje Podholu. Celkový stav zápasu byl tedy 0:35 pro Hellboys. Ti jsou tak dál společně s Warriors v čele tabulky, Nordians zůstávají v těsném závěsu na třetím místě.

Autor článku: Jan Mertl