Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Prague Black Panthers
46 : 21
Trnava Bulldogs Trnava Bulldogs
Q1 Q2 Q3 Q4
PBP 12 7 13 14
BUL 7 7 7 0
Statistiky

Datum: 6.7.2014 v 15:00
Počasí: Jasno, 28°C
Počet diváků: 190
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Jan Klimeš (U), Radim Kroulík (HL), Stanley Hameder (LJ), Richard Gazdík (BJ), Tomáš Frehar (SJ), Filip Haza (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Prague Black Panthers TD - 6:0 - Jan Řezanka, 57y pass od Jan Dundáček (kick neúspěšný); 10:48
Prague Black Panthers TD - 12:0 - Adam Synáček, 11y run (kick neúspěšný); 5:07
Trnava Bulldogs TD - 12:7 - Brandon Moore, 23y pass od Boris Bútora (Ján Pavlovčík kick); 2:22
2.čtvrtina
Prague Black Panthers TD - 19:7 - Jan Dundáček, 36y run (Marek Hruboň kick); 8:30
Trnava Bulldogs TD - 19:14 - Brandon Moore, 37y pass od Boris Bútora (Ján Pavlovčík kick); 0:27
3.čtvrtina
Prague Black Panthers TD - 25:14 - Ondřej Víšek, 10y run (2pt pass neúspěšný); 8:11
Prague Black Panthers TD - 32:14 - Jan Štiegler, 18y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 8:00
Trnava Bulldogs TD - 32:21 - Brandon Moore, 27y pass od Boris Bútora (Ján Pavlovčík kick); 4:12
4.čtvrtina
Prague Black Panthers TD - 39:21 - Jan Dundáček, 7y run (Marek Hruboň kick); 6:50
Prague Black Panthers TD - 46:21 - Jan Dundáček, 15y run (Marek Hruboň kick); 2:05
Komentář k zápasu

Semifinálový duel mezi Prague Black Panthers a Trnavou Bulldogs sliboval souboj nejlepšího českého týmu se zástupcem slovenského fotbalu, který se pyšní nejlepším passovým útokem v lize.

Domácí Black Panthers šli do zápasu téměř v plné sestavě. Na hřišti se objevili i hráči, kteří nastupují hlavně v rakouské AFL. Ta měla o prvním červencovém víkendu bye-week, semifinále čeká na PBP v neděli 13. července, tedy dva dny před českým finále.

Poprvé v sezoně se do výstroje v ČLAF oblékl i Kyle Newhall-Caballero, který je mezi fotbalovou veřejností považován za aktuálně nejlepšího quarterbacka hrajícího v Evropě. Na hřiště se však nedostal a lídrem útočných sil byl sebevědomý Jan Dundáček.

Trnava přijela do Prahy s vědomím, že v prvním vzájemném zápase sezony zvládla černé pantery na vlastním hřišti dlouze trápit a prohrála jen o tři body. Trnavští si zakládají hlavně na fungujícím passovém útoku, kterému vévodí nejlepší neamerický quarterback české ligy, Slovák Boris Bútora, jenž do ambiciózního týmu přišel před sezonou z Topolčan.

Hned ze začátku zápasu dostaly trnavské plány trhlinu. Dlouhá akce po passu na Jana Řezanku čítala 57 yardů. Kicker Marek Hruboň se ale v první čtvrtině jen zajížděl a ani jeden ze dvou potvrzovacích kopů nezvládl. Ten druhý konkrétně po 11yardovém Synáčkově běhu. Dva touchdowny tak daly Pražanům vedení 12:0. Do změny stran se pak i poprvé zápase prosadila dvojice Bútora-Moore. Po Pavlovčíkově potvrzení bylo sníženo na 12:7.

Do poločasu ještě skóroval během Dundáček, když jej nedokázala obrana zastavit a za pomoci spoluhráče se dostal přes safetyho až do endzóny. Odpověď našlo znovu trnavské duo B+M a krásným dlouhým a vysokým passem snížilo zpět na rozdíl pěti bodů.

Po přestávce nastal zlomový bod zápasu. Trnava byla zatlačena před vlastní endzónou a touchdown se podařil Ondřeji Víškovi. Hned z následující akce po kickoffu přišel nepovedený krátký return, fumble Moorea a trest v podání domácího Štieglera. I v další akci přišla chyba hostí. Bútora hodil míč do rukou Tomáše Svobody a byla z toho interception. Stejnou mincí ale oplatil Black Panthers jejich povedenou akci Ján Pavlovčík, který potvrdil kvalitní chytací schopnosti a vrátil míč zpět do rukou trnavského celku. Po dalším passu na Moorea pak Trnava snížila na 32:21.

Asi nejhezčí touchdown zápasu zaznamenal domácí quarterback Dundáček. Ten zaznamenal ve čtvrté čtvrtině dva, obzvlášť ten první ale vejde do highlights celé sezony. Reprezentační rozehrávač prchal do strany s míčem a byl vytlačován směrem k sideline. Panteřím skokem ale zvládl míč položit na pylon u endzóny, a tím si připsat touchdown.

Domácí vyhráli v celkovém součtu o 25 bodů 46:21 a ve velkém finále se utkají s Bobcats. A zápas to bude velmi zajímavý.

Foto na hlavní stránce: Miki Gerlašinský