Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

Statistiky

Datum: 28.6.2014 v 17:30
Počasí: Jasno, 27°C
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Radek Janhuba (SJ), Jan Klimeš (FJ) , ​Roman Korntheuer (U), ​Thomas Hofbauer (HL), ​Bojan Savicevic (LJ), ​H.C. Albrecht (BJ)

Prague Black Panthers TD - 7:0 - Jan Dundáček, 20y run (Marek Hruboň kick); 7:50
Prague Black Panthers TD - 14:0 - Martin Šindler, 11y pass od David Procházka (Marek Hruboň kick); 6:30
Příbram Bobcats TD - 21:7 - Pavel Tumpach, 4y run (Timothy McGarry kick); 1:30
Prague Black Panthers FG - 24:7 - Marek Hruboň, 28y; 9:46
Prague Black Panthers TD - 31:7 - Jan Řezanka, 11y pass od Jan Sýkora (Marek Hruboň kick); 3:50
Příbram Bobcats TD - 31:13 - Martin Hamza, 3y pass od Timothy McGarry (kick neúspěšný); 0:00
Příbram Bobcats TD - 31:20 - Martin Hamza, 25y pass od Timothy McGarry (Timothy McGarry kick); 6:00
Prague Black Panthers FG - 34:20 - Marek Hruboň, 56y; 3:00
Příbram Bobcats TD - 34:27 - Zacchaeus McCaskill, 2y run (Timothy McGarry kick); 0:40

Druhým utkáním sobotního odpoledne bylo pro PBP to proti Příbram Bobcats od 17:30. Právě druhý sobotní duel byl posledním zápasem základní části ČLAF A. Oba týmy před začátkem zápasu věděly, že prakticky o nic nejde, jelikož výsledková tabulka by se nezměnila, ani kdyby Bobcats černé pantery porazili. Na lavičce Bobcats se tak ukázalo zatím nejméně hráčů za celou sezónu a dokonce chyběl i dosavadní quarterback Scott Doherty, kterého slušně nahradil Tim McGarry. Naproti tomu na lavičce Black Panthers sedělo více hráčů než na zápase v AFL a dostali se tak na řadu i druzí a třetí náhradníci. Oba týmy šly do zápasu hlavně s cílem nezranit se a zahrát si dobrý fotbal bez ohledu na výsledek, ale s přihlédnutím ke skóre se dá v klidu říct, že i tak se jednalo o zajímavý zápas, který přinesl bodové žně.

Zápas začal v takovém tempu, v jakém skončilo utkání v rámci AFL. Rozehraný útok na straně Black Panthers se pod vedením Jana Dundáčka do zápasu vrhnul jako rozjetý vlak a ospalá obrana Bobcats na nástup nedokázala reagovat. Hned dvakrát se v první čtvrtině prosadil samotný Jan Dundáček díky svým běhům a širokému volnému prostoru, který vytvářela pražská offense line. Ke skóre za Black Panthers pak přispěl ještě Martin Šindler, původem příbramský hráč, který zachytil pass od running backa Davida Procházky a ještě více tak vyvíjel tlak na příbramskou obranu.

Ani offense Bobcats však kompletně nespala a podařilo se jí jednou skórovat díky 4yardovému runu plzeňského running backa Pavla Tumpacha. Druhá čtvrtina, hlavně také kvůli nahrazení Jana Dundáčka Janem Sýkorou, byla hrána v pomalejším tempu. Dokázal se prosadit bravurní Marek Hruboň 28yardovým field goalem a Jan Řezanka si po 11yardovém passu od Jana Sýkory připsal jeden touchdown. Po první půli se tak skóre přiklánělo výrazně na stranu Black Panthers, kteří bezpečně kontrolovali hru a vedli tak 31:7. Bohužel na straně hostí došlo k vážnějšímu zranění a jedna z hlavních postav příbramské obrany, Josef Murgaš, musel být odvezen na ošetření a pravděpodobně se na hřišti již letos neukáže. Nepovedlo se tak předejít zraněním, což bylo hlavním cílem na obou stranách.

V druhé půli Black Panthers výrazně zpomalili a díky tomu se Příbrami podařilo lépe hrát jak v obraně, tak i v útoku. Třetí čtvrtina tak přinesla jediný touchdown v podání Martina Hamzy po 3yardovém passu od Tima McGarryho.

V poslední části zápasu se staly dvě nevídané události. Tou první byl impozantní punt return Tima McGarryho, který z vlastních 25 yardů vrátil míč 54 yardů na vzdálenost 21 yardů od endzóny Black Panthers, a to přes přímý kontakt s několika hráči pražského kádru a po kličkování z jedné strany hřiště na druhou. Po tomto vyčerpávajícím běhu dokázal Tim o dvě akce později najít volného Martina Hamzu, který si připsal druhý touchdown utkání. Druhou zajímavostí, neméně obdivuhodnou, je rekordní field goal Marka Hruboně, který dokázal skórovat ze vzdálenosti 56 yardů a mohl by se tak klidně rovnat se zámořskými kickery.

Obě tyto události byly odměněny potleskem publika i hráčů. Do konce utkání se ještě podařilo skórovat výborně běhajícímu Zacchaeusi McCaskillovi, který si 40 vteřin před koncem připsal svůj první zápis mezi bodující v utkání. Celý zápas tak skončilo 34:27 z pohledu domácích, kteří neohroženě sedí na pomyslném trůnu ČLAF divize A, následovaní Bobcats, Lions a Bulldogs.

Nadcházející víkend tak přinese velmi zajímavou podívanou, kdy týmy Black Panthers a Bobcats na svých hřištích budou hosti Trnavu Bulldogs, respektive Prague Lions. Vítězové těchto utkání se podívají do finále v Synot Tip Aréně. Pro Příbram by to mohlo být poprvé, co se do finále divize A podívá za celou existenci klubu a stejně tak Bulldogs se budou snažit prolomit svojí smůlu a budou chtít ukázat pražským Black Panthers, jak dokáže slovenský tým bojovat.

Autor: Jakub Mráz