Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

BOB 21 14 6 3

Datum: 21.6.2014 v 14:00
Počasí: Oblačno, 18°C
Počet diváků: 160
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Jan Klimeš (U), Tomáš Frehar (HL), Jan Hubálek (LJ), Filip Haza (SJ), Richard Gazdík (FJ)

Příbram Bobcats TD - 0:7 - Pavel Tumpach, 2y run (Jakub Sláma kick); 9:58
Příbram Bobcats TD - 0:14 - Daniel Vitiš, 70y run (Jakub Sláma kick); 6:03
Prague Lions TD - 7:14 - Alexey Ulyanin, 20y pass od John Krafick (Ondřej Šisl kick); 3:19
Příbram Bobcats TD - 7:21 - Milan Kučera, 28y pass od Scott Doherty (Jakub Sláma kick); 1:43
Prague Lions TD - 15:21 - Alexey Ulyanin, 15y pass od John Krafick (Ondřej Šisl 2pt run); 7:42
Příbram Bobcats TD - 15:28 - Pavel Tumpach, 12y run (Jakub Sláma kick); 5:38
Příbram Bobcats TD - 15:35 - Zacchaeus McCaskill, 22y pass od Scott Doherty (Jakub Sláma kick); 0:21
Příbram Bobcats FG - 15:38 - Jakub Sláma, 24y; 10:08
Příbram Bobcats FG - 22:41 - Jakub Sláma, 32y; 2:28
Příbram Bobcats FG - 22:44 - Jakub Sláma, 31y; 1:50

Sobota 21. 6. 2014 sloužila jako rozhodovací zápas o druhé místo v tabulce mezi domácími Prague Lions a Bobcats Příbram. Od zápasu se očekávalo hodně emotivní vystoupení hráčů, jelikož z prvního utkání těchto dvou týmu vzešla tři vyloučení na straně Bobcats. To se však nestalo a tento zápas byl na obou stranách mnohem disciplinovanější. Na straně Bobcats se po jedné stopce vrátili na hřiště Martin Vokurka a Josef Murgaš, kdežto kádr Lions byl od prvního pohledu mnohem méně početný, než při prvním setkání těchto dvou týmů.

Zápas začal pro Lions studenou sprchou, a to i přesto, že vyhráli los a zvolili příjem. Příbram, zvyklá začínat zápas příjmem, se s tímto rozhodnutím nespokojila a hned v první akci po kick-off returnu domácích si Bobcats převzali míč díky vynucenému fumblu, který sebral Tim McGarry. Toho hosté hned využili a poslali do endzóny Lions první dárek díky 2yardovému runu Pavla Tumpacha.

První čtvrtina byla vůbec nejplodnější částí celého zápasu a skórovali ještě Daniel Vitiš za Příbram, který si doběhl pro touchdown prakticky přes celé hřiště 70yardovým runem, Alexey Ulyanin se dočkal 20yardového passu od Johna Kraficka a Milan Kučera ještě stihnul zachytit 28yardový pass od Scotta Dohertyho. Po první čtvrtině tak vypadalo skóre hrozivě 21:7 ve prospěch Bobcats.

Lions však nechtěli nechat nic náhodě a v druhé čtvrtině první skóroval právě pražský celek, opět díky Alexey Ulyaninovi po 15yardovém passu. Bobcats však chtěli v souboji dvou šelem dokázat, kdo je opravdovým králem hřiště a svého druhého touchdownu utkání se dočkal Pavel Tumpach po 12yardovém runu a slova se ujal také jeden z hlavních strůjců běhové hry na straně Bobcats, Zacchaeus McCaskill, tentokrát však 22yardovým passem od Scotta Dohertyho. Všechny touchdowny byly úspěšně potvrzeny kopy Jakuba Slámy a Ondřeje Šisla, kromě druhého touchdownu Lions, který potvrdil Ondřej Šisl během za 2 body a skóre tak hlásalo 15:35 z pohledu domácího celku.

Do druhé půle nastoupili Bobcats v klidném rozpoložení a také asi díky slušnému náskoku se na straně Příbrami neskóroval jediný touchdown. Přesto se však třikrát podařilo skórovat Bobcats díky field goalům Jakuba Slámy a přehrát tak v druhé půlce Lions o další 2 body, jelikož za Lions se prosadil opět pouze Alexey Ulyanin, který si tak připsal pomyslný hattrick, ale ani to nestačilo Lions na stažení výsledného skóre a Bobcats si i tak na pražské půdě uřízli další skalp a do semifinále nastupují z druhého místa, kdežto Lions se postaví na 3. místo v tabulce a budou tak hrát na půdě Bobcats v Příbrami.

Zápas skončil 22:44 z pohledu domácích a Lions se tak můžou připravovat na odvetu v semifinále, kdežto Příbram čeká ještě zápas s Prague Black Panthers, který určitě oba týmy před semifinále oslabí a mohl by tak nahrát do karet týmům na třetí a čtvrté pozici.

Autor: Jakub Mráz