Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

BUL 6 0 6 0

Datum: 11.5.2014 v 14:00
Počasí: Trvalý déšť, 12°C
Počet diváků: 95
Rozhodčí: Peter Martinček (R), Tomáš Pásek (U), Juraj Sopkuliak (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Adam Dvořáček (BJ)

Trnava Bulldogs TD - 0:6 - Ivan Klementovič, 9y run (2pt pass neúspěšný); 4:06
Brno Alligators TD - 6:6 - Leoš Janďourek, 2y run (2pt pass neúspěšný); 1:42
Trnava Bulldogs TD - 6:12 - Michal Lőrincz, 8y pass od Boris Bútora (2pt pass neúspěšný); 1:04

Nedělní bitva o playoff se hrála v Brně za hustého a vytrvalého deště, který ustal až 2 minuty před koncem. Oba týmy se proto po hřišti pohybovaly především běhovými akcemi. Skóre otevřel v první čtvrtině svým 9y během Ivan Klementovič a přidal na účet Buldogs svůj už pátý touchdown v této sezoně.

Bulldogs chtěli další dva body za potvrzení, ale pass od americké posily TJ Arndta II byl zachycen brněnskou obranou, a tak stav zůstal na 6:0 pro Trnavu. Brno ale v následujícím drivu díky 2y běhu Leoše Janďourka srovnalo na 6:6, nicméně ani Brnu se nepodařilo zkompletovat pokus o dvoubodový pass. Stále větší déšť a horší podmínky na hřišti v druhé čtvrtině nepovolil ani jednomu týmu dál skórovat, a tak se odcházelo do šaten za nezměněného stavu 6:6.

V třetí čtvrtině začal déšť postupně slábnout nicméně na hřišti se objevovaly obří kaluže, které tak hlavně runningbackům způsobovaly velké obtíže a Trnava se začala pouštět více do passových akcí, které přinesly bodové ohodnocení díky spolupráci quarterbacka Borise Bútory a jeho receivera Michala Lörincze, nicméně ani tentokrát se nepodařilo slovenskému útoku přidat další body a stav zůstal na 12:6 pro Trnavu.

V závěru čtvrté čtvrtiny se ještě Brno pokusilo o srovnání zápasu, ale bylo zastaveno interceptionem buldoků, kteří už si míč podrželi až do závěrečného hvizdu. Zápas nebyl vůbec jednoduchý ani pro jednu stranu. Kvůli až pět centimetrů hlubokým kalužím bylo pro hráče prakticky nemožné rychle reagovat na změnu směru protihráče, a tak pohled na hráče klouzající se po hřišti neukazoval příliš hezký fotbal.

Přesto je potřeba vyzdvihnout výkon Michala Dovrtěla na straně Brna a Tomáš Szarky na straně Bulldogs.

Autor: Jakub Vlček Foto: Roman Ivičič