Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

BUL 0 14 0 13

Datum: 14.6.2014 v 17:00
Počasí: Polojasno, 21°C
Počet diváků: 150
Rozhodčí: Peter Martinček (R), Ciaran Kelly (U), Radim Kroulík (HL), Stanley Hameder (LJ), Richard Gazdík (BJ)

Příbram Bobcats TD - 6:0 - Zacchaeus McCaskill, 4y run (kick neúspěšný); 0:00
Trnava Bulldogs TD - 6:7 - Ján Pavlovčík, 38y pass od Boris Bútora (Ján Pavlovčík kick); 10:45
Příbram Bobcats TD - 12:7 - Milan Kučera, 11y pass od Scott Doherty (kick neúspěšný); 4:34
Příbram Bobcats TD - 19:7 - Milan Kučera, 55y pass od Scott Doherty (Jakub Sláma kick); 3:08
Trnava Bulldogs TD - 19:14 - Boris Bútora, 4y run (Ján Pavlovčík kick); 1:02
Příbram Bobcats TD - 27:14 - Zacchaeus McCaskill, 40y run (Timothy McGarry 2pt run); 7:12
Trnava Bulldogs TD - 34:20 - Brandon Moore, 36y pass od Boris Bútora (kick neúspěšný); 3:02
Trnava Bulldogs TD - 34:27 - Ivan Klementovič, 16y pass od Boris Bútora (Ján Pavlovčík kick); 0:40

Počasí přálo a úvodní los vyhráli Bobcats a zvolili příjem. Příbram, značně oslabená zraněními a vyloučeními, nedokázala v prvních chvílích najít ten správný rytmus a dost se trápila. Na druhé straně pak Bulldogs vedl Boris Bútora, chráněný skvěle fungující offense lajnou, který svými milimetrovými passy celý zápas trápil defense domácích.

První čtvrtina byla herně velmi pestrá, jelikož se hra přesouvala ze strany na stranu, docházelo k různým faulům a oba týmy se celkem dlouho hledali. Úvodní smůlu se nejprve podařilo prolomit Bobcats, za které skóroval vynikající Zacchaeus McCaskill při poslední akci 1. čtvrtiny. Domácím se ale nepodařilo touchdown potvrdit a skóre bylo tedy 6:0 z pohledu domácích. Na druhé straně se hned vzápětí probral útok a po 38yardovém passu od Borise Bútory na Jána Pavlovčíka se Bulldogům nejprve podařilo dotáhnout a potvrzeným kopem dostat před domácí. To bylo však naposledy, co se výborně hrajícím Bulldogs podařilo dostat do vedení. Ve druhé čtvrtině se totiž probudil i příbramský celek a hned dvakrát po sobě skóroval Milan Kučera po passech od kostarického quarterbacka Scotta Dohertyho. Poprvé šlo o 11yardový touchdown, ale jenom o minutu a půl později se po zachyceném interceptionu Bulldogs Vojtěchem Podhradským podařilo Bobcats hned první akcí skórovat dlouhým 55yardovým passem a odskočit po jednom úspěšném kicku na 19:7. Trnava však nedala kůži zadarmo a jinak statický quarterback Boris Bútora si doběhl pro 4yardový touchdown potvrzený kopem Jána Pavlovčíka. Na přestávku se tedy odcházelo za skóre 19:14 pro Bobcats.

V druhé půlce oba týmy přistupovaly ke hře opatrně a během třetí čtvrtiny nedošlo k žádnému navyšování skóre. Poslední čtvrtina přinesla další velmi plodnou sérii drivů, kterou otevřela Příbram díky dlouhému 40 yardovému screenu Zacchaeuse McCaskilla, který byl potvrzený dvoubodovým během Timothy McGarryho. Poslední 4 minuty zápasu se nesly ve velmi zvláštním duchu. Bralo se hodně timeotů, vehementně se diskutovalo jak mezi hráči samotnými, tak i mezi rozhodčími. I přesto se však Milanu Kučerovi podařilo připsat si svůj 3. touchdown utkání a dosáhl pomyslného hattricku. Skóre sice vypadalo v tu chvíli velmi jednostranně, jelikož domácí vedli 34:14, ale Trnava se nechtěla s takovým výsledkem spokojit a díky výborné práci útoku se prosadil ještě Brandon Moore po 36yardovém passu a 40 vteřin před koncem ještě Ivan Klementovič 16yardovým passem zmenšil náskok Bobcats na rozdíl jednoho touchdownu a skóre se zastavilo na 34:27.

Trnavu teď čeká důležitý zápas proti Brnu, který rozhodne, kdo postoupí do semifinále. Bobcats na druhou stranu mají před sebou dlouhou šňůru zápasů, která je plná silných týmů a ukáže se, jestli se jim podaří dosáhnout kýženého finále a zúčastní se Czech Bowlu.

Autor: Jakub Mráz