Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2020  /  Paddock liga 2020  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Přerov Mammoths
25 : 22
Ostrava Steelers Ostrava Steelers
Q1 Q2 Q3 Q4
MMT 6 7 12 0
STE 0 7 7 8
Statistiky

Datum: 16.8.2020 v 16:10
Počasí: Jasno, 30°C
Počet diváků: 920
Rozhodčí: Tomáš Frehar (R), Václav Kriesman (U), Mikuláš Zouvala (HL), Šimon Zouvala (LJ), Adam Dvořáček (BJ), Ján Polák (SJ), Richard Gazdík (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Přerov Mammoths TD - 6:0 - Michal Bock, 85y run; 11:42
2.čtvrtina
Přerov Mammoths TD - 13:0 - Adam Žouželka, 32y run (Jaroslav Ulica kick); 4:29
Ostrava Steelers TD - 13:7 - Adam Král, 31y pass od Alvaro Fadini (Jiří Šimečka kick); 0:17
3.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 13:14 - Alvaro Fadini, 3y run (Jiří Šimečka kick); 7:34
Přerov Mammoths TD - 19:14 - Zdeněk Šulák, 32y pass od Michal Stoklásek; 3:54
Přerov Mammoths TD - 25:14 - Tomáš Zábranský, 18y interception return (kick neúspěšný); 1:56
4.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 25:22 - Alvaro Fadini, 5y run (Ondřej Chmela 2pt pass od Alvaro Fadini); 4:07
Komentář k zápasu

Poslední zápas Paddock Kickoff víkendu obstaral televizní zápas mezi domácími Přerov Mammoths a ostravskými Steelers, na který si našlo cestu pěkných 900 diváků. O favoritu tohoto utkání bylo celkem jasno, finalista posledních tří ročníků proti nováčkovi Paddock ligy.

Domácí mamuti vyhráli los a zvolili příjem. Ostravský kicker Šimečka zahájil dlouhým kopem, který se rozhodli domácí nevracet a jejich první útok začínal na 20 yardech. Úkolem útoku je ukrajovat yardy směrem dopředu, ale přerovský útok začal 5yardovou penalizací, protože nestihl rozehrát včas, a tak se domácí posunuli opačným směrem. Na opakovaný první down zvolili běh středem a celý stadion mohl vidět, co nikdo nečekal. Pověstná ocelová obrana nechala Michala Bocka přeběhnout celé hřiště pro 85yardový touchdown. Domácím se nepovedlo potvrdit kopem a tak na úvod vedli „jen“ 6:0. 

První drive ostravského útoku se odehrával především po zemi a o posun o hřišti se starali running back Jakub Březina společně s brazilským quaterbackem Fadinim. Ve chvíli, kdy byl ostravský útok na polovině domácí, však Fadini nasměroval pass do rukou domácí obrany a na světě byl první interception.

Domácí útok tak šel znovu na míč a poskládal pěkný drive, který ale skončil ztrátou míče na downy. Během tohoto drivu využil hostující trenér možnost přezkoumání akce na videu, kdy rozporoval kompletní přihrávku do rukou Marka Školoudíka, ale rozhodčí po zhlédnutí videa potvrdili své rozhodnutí. Útoku Steelers se dařilo na podruhé lépe, posunuli se až na dva yardy od end zóny, kde jim ale pevné obrana domácích vystavila stopku a i hosté přišli o míč na downy.

Během třetího drivu mamutů skončila první čtvrtina, a přestože se domácí útok dostal z nebezpečné blízkosti vlastní endzóny, drive nakonec skončil puntem. Hostujícímu útoku se nevedlo o moc lépe a navíc při jednom z běhových pokusů přišel o svého starting running backa Jakuba Březinu, který byl za nesportovní chování vyloučen.

Domácí útok hnaný skvělými fanoušky zaskočil ocelovou obranu podruhé, kdy po pěkně zahraném screenu skóroval svůj první touchdown mezi muži Adam Žouželka. Po úspěšném extra pointu Jaroslava Ulici tak na ukazateli svítilo těžko uvěřitelné skóre 13:0 pro outsidera.

Mamutí obrana však ukázala, že i mezi elitou bude oporou domácího týmu a donutila ostravské velmi rychle k puntu, během se něj se však zkušený linebacker domácích Lukáš Gromus nepochopitelně dotkl míče, který zalehli ostravští a útok tak zůstal míči. Chybu těsně před koncem potrestal Fadini krásným pasem na nepokrytého Adama Krále a po úspěšném kopy Jiřího Šimečky se šlo do kabin za stavu 13:7.

Druhý poločas začali na míči ostravští a dlouhým drivem, který vedli především po zemi se dostali do domácí endzóny, kam si pro touchdown doběhl ostravský Fadini. Protože je Jiří Šimečka spolehlivý, dostali se do vedení hostující Steelers 13:14. Bude to obrat v zápase, nebo jsou mamuti ještě schopni zabrat?

Během třetí čtvrtině se ukázalo, že ani ztráta vedení s domácím útokem nezamávala a za nadlouho se opět měnilo skóre, když domácí Michal Stoklásek našel krásným passem za obranu rozběhnutého Zdeňka Šuláka, který si nikým neatakován doběhl do endzóny soupeře. Šéf domácího útoku zavelel jít pro potvrzení za dva body, ale Michalu Stokláskovi se do endzóny doběhnout nepodařilo a na tabuli tak svítilo 19:14.

A co nevidět bylo s ostravskými ještě hůře, skvělými diváky hnaná domácí obrana zachytila krátký pass Fadiniho do strany a mladý Tomáš Zábranský si doběhl pro pick six. Protože ani tentokrát se potvrzení kopem nepodařilo, pokus Jaroslava Ulici se nevešel mezi tyče, šlo se do čtvrté čtvrtiny za stavu 25:14.

Čtvrtá čtvrtina nabídla nevídané drama. Nejprve se podařilo skórovat ostravskému Fadinimu, který si opět doběhl po zemi do end zóny domácích a pak potvrdil dvoubodovou konverzi passem na Ondřeje Chmelu, díky čemuž ostravští snížili na 25:22 a pak mohlo být pro Mammoths ještě hůře. Domácí quarterback Stoklásek si vybral slabší chvilku, během akce několikrát špatně vyhodnotil situaci a při vyběhnutí z kapsy skončil ve vlastní endzóně, kde mu při pokusu o pass vypadl míč, který zalehli hosté a všichni očekávali 6 bodů pro Ostravu. Proti byl ale domácí ofenzivní koordinátor a pro tento zápas i zastupující head coach Radim Dohnal, který si vzal svou challange a namítal, že před ztrátou míče došlo k zatažení za facemasku domácího quaterbacka. V tu chvíli se lámal zápas. K velkému nadšení domácího publika rozhodčí po přezkoumání u videa dali domácímu kouči za pravdu a místo touchdownu ostravských tu byl první down domácích. 

V nervy drásajícím závěru se domácímu útoku dařilo pracovat s časem, několika povedenými běhy a jedním překvapivým passem, díky čemuž se dostali až do kopové vzdálenosti. Pokus o field goal však ostravský special tým zablokoval a ostravští tak měli možnost zápas srovnat kopem nebo dokonce vyhrát touchdownem. Přerovská obrana však byla proti a hostující útok nikam nepustila. Ostravští přišli o míč na downy a domácí útok tak šel zápas vítězně doklekat.

Autor článku: Petr Stejskal

Odkaz na přenos

Fotografie ze zápasu