Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2020  /  2.Liga 2020  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 93
Rozhodčí: Adam Dvořáček (R), Mikuláš Zouvala (U), Tomáš Frehar (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Stephan Tuinenburg (BJ)

Třinec Sharks TD - 7:0 - Tomáš Klimas, 19y pass od Peter Banik (Lubomír Dřímal kick); 1:15
Třinec Sharks TD - 14:0 - Martin Mísař, 7y pass od Peter Banik (Lubomír Dřímal kick); 6:25
Třinec Sharks TD - 21:0 - Petr Dudek, 17y pass od Peter Banik (Lubomír Dřímal kick); 6:19
Třinec Sharks TD - 27:0 - Petr Dudek, 2y run (kick neúspěšný); 0:00
Třinec Sharks TD - 35:0 - Petr Dudek, 9y pass od Peter Banik (Petr Dudek 2pt pass od Pavel Ševeček); 6:19
Zlín Golems TD - 35:7 - David Mikulec, 37y pass od Pavel Boháč (Patrik Kundrata kick); 0:58
Třinec Sharks TD - 43:7 - Pavel Ševeček, 4y pass od Peter Banik (Pavel Ševeček 2pt run); 11:26

Papírově silnější Sharks přivítali v Třinci zlínské Golems. Vývoj začátku zápasu jejich převaze ovšem příliš nenasvědčoval. Obrany obou týmů si navzájem přílišný postup po hřišti nepovolovaly, a tak skóre otevřel až v závěru první čtvrtiny domácí Tomáš Klimas 17 yardů dlouhým passem od Petera Banika.

Druhý touchdown připsal na výsledkovou tabuli krátkým passem do středu hřiště nováček v dresu Sharks Martin Misař, který přestoupil z prvoligových Steelers.

Hned následující kickoff ukázal, že neznalost pravidel neomlouvá a je často trestána. Golems nezalehli volný míč na své půlce a nechali ho přibíhajícím hráčům Třince. Z následného drivu rychle odpověděli domácí dalším passovým touchdownem tentokrát na Petra Dudka. Dudek si připsal ještě v závěru poločasu krátký touchdown z pozice fullbacka.

V závěru druhé čtvrtiny se o rozruch postaral i trenér Golems, který byl za své nesportovní chování vyloučen a musel proto opustit stadion.

Druhý poločas nebyl na body příliš bohatý. V polovině třetí čtvrtiny završil hattrick Petr Dudek a trikovou hrou z extrapointu přidal ještě dva body po passové přihrávce od Pavla Ševečka. Chvíli před koncem třetí čtvrtiny se dostali ke slovu i hosté, kdy 37 yardů dlouhým passem od Pavla Boháče smazal nulu na tabuli David Mikulec. V následném drivu ještě upravil skóre touchdownem Pavel Ševeček a sám si doběhl pro další dva body při potvrzování.

Zápas skončil výsledným skóre 43:7. Sharks mají za sebou dva lehčí soupeře, za dva týdny je ovšem čeká Nitra Knights, která žralokům ukáže, zda mají letos šanci porvat se o Silver Bowl.

Autor článku: Ondřej Chvojka