Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF B  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Ostrava Steelers
28 : 0
Pilsen Patriots Pilsen Patriots
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 0 7 0 21
PTR 0 0 0 0

Datum: 8.6.2014 v 13:00
Počasí: Jasno, 29°C
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Peter Martinček (R), Ján Polák (U), Tomáš Frehar (HL), Juraj Sopkuliak (LJ), Juraj Balog (BJ)
 

Scoring summary
2.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 7:0 - Michal Kielor, 11y run (Daniel Merta kick); 3:21
4.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 13:0 - Patrik Skupin, 22y pass od Lukáš Vojnar (kick neúspěšný); 6:55
Ostrava Steelers TD - 21:0 - Michal Kielor, 10y run (Lukáš Vojnar 2pt run); 5:49
Ostrava Steelers TD - 28:0 - Zdeněk Lembart, 11y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 4:45
Komentář k zápasu

V ryze letním počasí a teplotách dosahujících ve stínu téměř ke třiceti stupňům se v Ostravě proti sobě postavili domácí Steelers a Pilsen Patriots.

Plzeňští hráči přijeli do Ostravy posíleni výhrou nad svými jmenovci ze Zvolena. I domácí Steelers odehráli svůj poslední zápas proti slovenským Patriotům a také vítězně.

Plzeň vyhlásila před sezónou útok na skalp jednoho z dvojice favoritů Steelers-Hippos a do Ostravy přijela výborně připravena a soustředěna. Na ostravském útoku se hodně podepsala absence tří ofensivních linemanů základní sestavy a také virózami sužovaná dvojice Vojnar-Musil, kdy druhého jmenovaného, hvězdného runningbacka Steelers nepustily horečky ani na hřiště.

Jediné štěstí pro ostravský tým bylo, že „ocelová“ obrana byla opět na domácím hřišti zcela nepropustná. Útok Steelers totiž po utrápeném výkonu v první půlce, doprovázeném spoustou nepřesností, zařídil pouze hubené vedení 7:0.

Na začátku druhé poloviny to byl zejména boj uprostřed hřiště. Až ve čtvrté čtvrtině se útok Steelers probral, i za přispění dobrých pozic na hřišti, které mu připravila domácí obrana. Podruhé se podařilo skórovat Michalovi Kielorovi a dva své receivery našel v endzóně i Lukáš Vojnar.

Přes 3 slepené touchdowny však Patriots odehráli velmi vyrovnanou partii s týmem Steelers a všichni fanoušci se jen můžou těšit, jak se plzeňský tým připraví na pražské Hippos.

Ostravský tým si tímto vítězstvím zajistil místo ve finále ČLAF B a za tři týdny se pojede do Prahy utkat s místními Hippos o výhodu domácího hřiště pro tento vrchol sezóny v Divizi B.

Autor: Jan Klimeš