Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF B  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Zvolen Patriots
6 : 27
Ostrava Steelers Ostrava Steelers
Q1 Q2 Q3 Q4
ZVO 0 0 6 0
STE 0 20 0 7

Datum: 24.5.2014 v 14:00
Počasí: Jasno, 25°C
Počet diváků: 100
Rozhodčí: Peter Martinček (R), Ján Polák (U), Juraj Sopkuliak (HL), Peter Látal (LJ), Juraj Balog (BJ)
 

Scoring summary
2.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 0:6 - Jan Musil, 4y run (kick neúspěšný); 11:05
Ostrava Steelers TD - 0:13 - Jan Musil, 2y run (Daniel Merta kick); 10:59
Ostrava Steelers TD - 0:20 - Patrik Skupin, 7y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 5:21
3.čtvrtina
Zvolen Patriots TD - 6:20 - Peter Šťastný, 7y pass od Michal Marko (kick neúspěšný); 0:00
4.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 6:27 - Zdeněk Lembart, 35y pass od Adam Kavický (Daniel Merta kick); 9:39
Komentář k zápasu

Prosluněné utkání mezi Zvolenem Patriots a Ostravou Steelers začalo slavnostně, když hráč Patriots, který v minulosti působil i v týmu Steelers, Henri Štrobl požádal svou přítelkyni o ruku.

Na začátku utkání, po vysoké výhře na pražskými Hippos, hledali hráči Steelers motivaci jen velmi těžce, a tak byli na hřišti více vidět domácí, kteří navázali na výborný výkon z Plzně. Pod vedením nového QB Michala Marka byl zvolenský tým ostravským favoritům více než zdatným soupeřem a vše pomalu spělo k překvapivé těsné bitvě. Pak ale zaúřadoval „interception man“ s číslem 17 v ostravském dresu – Petr Foldyna (v každém letošním zápase zachytil alespoň jednu soupeřovu přihrávku). Po jeho interception-returnu se ocitli hráči Steelers jen pár yardů od end zóny domácích a skórování pro Jana Musila nebylo problémem. Navíc když pak v následném kickoffu zalehl Josef Šajnar balón na patriotských dvou yardech – druhý touchdown byl pro Jana Musila ještě jednodušší. Do konce prvního poločasu ještě Lukáš Vojnar našel svou přihrávkou Patrika Skupina a do šaten se šlo za uspokojivého vedení Ostravy 20:0.

V druhé půlce již na straně Steelers nastoupili náhradníci na svých postech a po interceptionu druhého QB Steelers Adama Kavického, který zachytil Peter Šťastný, se domácí dostali do těsné blízkosti end zóny Steelers. Stejný hráč pak o tři akce později zachytil přihrávku i od svého QB Michala Marka, prolomil několik tacklů a zaznamenal čestný úspěch srdnatě bojujících domácích. Adam Kavický odčinil svou minelu, když našel na polovině Patriots zcela volného Zdeňka Lembarta, který uzavřel skóre zápasu na konečných 27:6 pro ostravské Steelers.