Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2021  /  Kittfort liga 2021  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Vysočina Gladiators
33 : 18
Ostrava Steelers Ostrava Steelers
Q1 Q2 Q3 Q4
GLA 7 13 6 7
STE 7 3 0 8
Statistiky

Datum: 18.7.2021 v 16:00
Počasí: Jasno, 24°C
Počet diváků: 345
Rozhodčí: Radim Kroulík (R), Kamil Kroulík (U), Oldřich Kumhera (HL), Filip Malý (LJ), Filip Znamenáček (BJ), Jiří Hovorka (SJ), Stephan Tuinenburg (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 7:0 - Jan Dunovský, 13y run (Jan Bavlovič kick); 7:58
Ostrava Steelers TD - 7:7 - Jiří Lička, 17y pass od Quevin Redding (Jiří Šimečka kick); 3:00
2.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 14:7 - Jan Beran, 25y pass od Clark Hazlett (Jan Bavlovič kick); 7:50
Ostrava Steelers FG - 14:10 - Jiří Šimečka, 46y; 2:51
Vysočina Gladiators TD - 20:10 - Jan Dunovský, 80y run (kick neúspěšný); 2:37
3.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 26:10 - Jan Dunovský, 39y run (kick neúspěšný); 1:45
4.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 26:18 - Adam Král, 10y pass od Quevin Redding (Jiří Šimečka 2pt pass od Quevin Redding); 5:20
Vysočina Gladiators TD - 33:18 - Jan Dunovský, 10y run (Jan Bavlovič kick); 1:26
Komentář k zápasu

Jihlavští gladiátoři a jejich fanoušci se konečně dočkali prvního domácího zápasu sezóny 2021. Do zápasu vstoupila obrana domácích stejně dominantně jako v loňské sezóně a nepovolila útoku Steelers vůbec nic. Když si Matěj Večes připsal sack na klíčový 3. down, nezbylo hostům nic než puntovat.

I útok Gladiators si vedl v úvodním drivu znamenitě, zejména pak running back Jan Dunovský posouval míč po hřišti. Hned první pokus vzduchem Clarka Hazletta mířil na Jana Berana, ten byl však faulovaný a díky následné penalizaci se Gladiators dostali do redzóny soupeře. V ní dlouhodobě kraluje Dunovský a ani tentokrát tomu nebylo jinak, když si 12yardovým během připsal úvodní touchdown zápasu.

Druhý drive Ostravy vedl quarterback Quevin Redding především po zemi a obrana Gladiators na něj nebyla schopna reagovat. Celý drive nakonec zakončil Redding 15yardovým passem na Ličku a srovnal skóre zápasu.

Ve druhé čtvrtině se v dobrém světle představily obě obrany. Z té domácí byl nejvíce vidět Karel Augusta, který se po skončené sezóně u Prague Black Panthers vrátil zpět na Vysočinu.

Skóre se znovu měnilo, když byl na hřišti útok domácích. Hazlett našel 25yardovou přihrávkou Berana, kterému se podařilo dostat až do endzóny soupeře, 14:7 pro Gladiators.

Steelers se v následujícím drivu podařilo snížit 47 yardů dlouhým field goalem a na hřiště šel znovu útok Jihlavy. Ten na něm ale díky Dunovskému dlouho nezůstal. Hned po prvním snapu našel Dunovský díru v obraně a 80yardovým během navýšil skóre Gladiators na 20:10. Do konce poločasu se již nic jiného nestalo a oba týmy tak šly s tímto skóre i do šatny.

Druhý poločas začaly lépe obě obrany, nejprve ta ostravská udržela na uzdě útok domácích a sackem během 4. downu získala míč na vlastních 40 yardech. Vytáhla se i obrana Gladiators, zejména pak skvěle hrající Augusta, který zastavil běhový pokus Reddinga na 4. down a nepovolil Steelers skórovat.

Ke slovu se tak opět dostali domácí a znovu u toho byl Dunovský. Ten využil skvělých bloků své ofenzivní formace, doběhl si pro 40yardový touchdown a navýšil skóre zápasu na 26:10.

O poznání lépe si vedla i ofenziva Steelers. Redding vzduchem nacházel své receivery, ale body ze svého snažení nevytěžil. V zápětí přišla první větší chyba domácích. Hazlettova přihrávka byla tečovaná, zachytil ji jeden z ostravských hráčů a získal míč pro svůj tým 16 yardů od soupeřovy endzóny. Tuto příležitost Steelers využili znamenitě. Redding našel vzduchem Adama Krále, který zachytil míč až v endzóně a i díky dvoubodové konverzi hosté snížili na rozdíl osmi bodů.

V následujícím drivu obrana Vysočiny své předchozí zaváhání napravila, Hazlett v kritických 3. downech nezaváhal a postupně našel Berana, Caltu a Čermáka. Povedený útočný drive zakončil opět Dunovský, který si doběhl pro svůj čtvrtý touchdown v zápase. Hosté z Ostravy už žádnou odpověď nenašli a Vysočina si tak připsala vítězství 33:18.

Autor článku: Martin Rýgl

Fotografie ze zápasu