Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2021  /  Kittfort liga 2021  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 240
Rozhodčí: Tomáš Frehar (R), Filip Znamenáček (U), Jiří Hovorka (HL), Jakub Kilian (LJ), Petr Márai (BJ), Filip Malý (SJ), Stephan Tuinenburg (FJ)

Přerov Mammoths TD - 0:7 - Adam Žouželka, 7y run (Jaroslav Ulica kick); 8:40
Ostrava Steelers TD - 7:7 - Jiří Košař, 23y run (Jiří Šimečka kick); 6:32
Přerov Mammoths TD - 7:13 - Filip Novotný, 70y pass od Michal Stoklásek (kick neúspěšný); 1:22
Ostrava Steelers TD - 14:13 - Jan Vysloužil, 6y pass od Quevin Redding (Jiří Šimečka kick); 9:14
Ostrava Steelers TD - 21:13 - Ondřej Peňáz, 0y fumble return (Jiří Šimečka kick); 8:06
Ostrava Steelers TD - 28:13 - Jiří Košař, 1y run (Jiří Šimečka kick); 5:12
Přerov Mammoths TD - 28:20 - Michal Bock, 21y run (Jaroslav Ulica kick); 1:30
Ostrava Steelers TD - 35:20 - Quevin Redding, 41y run (Jiří Šimečka kick); 1:34
Ostrava Steelers TD - 42:20 - Jiří Planý, 9y pass od Quevin Redding (Jiří Šimečka kick); 0:25
Ostrava Steelers TD - 49:20 - Quevin Redding, 43y run (Jiří Šimečka kick); 10:07
Ostrava Steelers TD - 56:20 - Jakub Březina, 46y run (Jiří Šimečka kick); 7:53
Přerov Mammoths TD - 56:26 - Michal Bock, 7y run; 3:00

Na hřiště ostravských Steelers přijeli druhou srpnovou neděli Mammoths. V minulém kole Mammoths prohráli s Alligators, které o týden dříve Steelers jasně porazili. Steelers vstupovali do zápasu po bye weeku. Papírový favorit zápasu tak byl zcela jasný, ale Mammoths opět ukázali, že proti silnějším týmům hrají velmi dobře. I v Ostravě začali skvěle a hned první drive proměnili v první touchdown.

Stejně však odpověděl i ostravský útok, který především po zemi zásluhou Quevina Reddinga a Jiřího Košaře, vyrovnal na 7:7.

Následující dva drivy se ukázaly především obrany obou týmů. Steelers donutili útok Mammoths po třech akcích k puntu a stejně se dařilo i přerovské obraně, kde dvěma sacky zastavil snažení ostravského útoku Jan Rada.

Pak udeřila dvojice Stoklásek-Novotný a dlouhým touchdownem překlopila skóre první čtvrtiny na stranu Mammoths.

Ve druhé čtvrtině však již převzali otěže zápasu hráči Steelers. Hned prvním útočným drivem se ostravští hráči dostali do jednobodového vedení a pak začala úřadovat ocelová obrana. Nejprve zblokovaný punt zalehl v endzóně Mammoths Ondřej Peňáz. Hned v následujícím drivu si připsal interception Ondřej Tröster, který připravil výbornou pozici pro útok a Steelers odskočili na 15 bodů.

S Mammoths to začalo vypadat špatně a tak musel zapnout všechny své motory Michal Bock. Ten byl hlavním mužem dlouhého drivu a korigoval na přijatelný poločasový výsledek 28:20.

Ve druhém poločase však úřadoval hlavně Redding, který dvakrát utekl všem hráčům přerovské obrany a ještě přidal přesný pass na Jiřího Planého, který si připsal první touchdown v kariéře.

Závěr rozhodnutého zápasu přinesl ještě po jednom touchdownu pro oba hvězdné runningbacky obou týmů - Michal Bock si připsal svůj druhý v zápase a prosadil se i Jakub Březina, který se pomalu vrací po zranění kotníku do sestavy Steelers.

Mammohts tak letos nevyhráli ani na čtvrtý pokus. Steelers stále živí alespoň teoretickou naději na Czech Bowl, když se po špatném vstupu do sezóny dostali na bilanci 2-2.

Autor článku: Jan Klimeš