Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2021  /  Kittfort liga 2021  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Ostrava Steelers
0 : 28
Vysočina Gladiators Vysočina Gladiators
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 0 0 0 0
GLA 7 7 14 0
Statistiky

Datum: 22.8.2021 v 13:00
Počasí: Oblačno, 24°C
Počet diváků: 395
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Ján Polák (U), Tomáš Frehar (HL), Filip Pachulski (LJ), Adam Dvořáček (SJ), Pavel Šimon (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 0:7 - Tomáš Hlach, 33y pass od Clark Hazlett (Jan Bavlovič kick); 2:40
2.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 0:14 - Jan Dunovský, 54y run (Jan Bavlovič kick); 3:42
3.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 0:20 - Jan Dunovský, 14y run (kick neúspěšný); 7:29
Vysočina Gladiators TD - 0:28 - David Calta, 1y pass od Clark Hazlett (David Calta 2pt pass od Clark Hazlett); 4:28
Komentář k zápasu

Prvoligový fotbal se vrátil na Bazaly. V neděli 22. srpna se na stadionu na Bazalech utkaly týmy Ostrava Steelers a Vysočina Gladiators. Steelers museli zvítězit, aby ještě mohl doufat v zázrak a postup do Czech Bowlu. Gladiators by si vítězstvím zajistili jistý postup do finále. O drama tak na jednom z ikonických stadionů Ostravy nebylo nouze.

Na míči začal útok Steelers a první drive, který vypadal velmi slibně, byl zakončen interceptionem Stanislava Lepiče, který navíc získal dobrou pozici pro svůj útok za půli hřiště. A útok Gladiators toho dokázal využít, když quarterback Clark Hazlett našel Tomáše Hlacha, který otevřel skóre zápasu.

Pak na hřišti začaly dominovat obě obrany. Ta z Vysočiny, vedena Karlem Augustou, už nepovolila do konce poločasu ostravskému útoku ani jeden první down. Ocelová obrana Steelers byla na hřišti vždy déle, ale také držela útok soupeře mimo svou endzónu. Až před koncem prvního poločasu se dlouhým během prosadil Jan Dunovský a na poločasovou přestávku se šlo za stavu 0:14 v neprospěch Steelers. 

Ve druhém poločase se na pozici quaterbacka týmu Steelers objevil Patrik Puchala, který musel nahradit Quevina Reddinga. Ten si v prvním poločase poranil koleno, a do zápasu již nezasáhl. 

Ve třetí čtvrtině bylo vidět, že se Steelers s druhým quaterbackem jen těžko prosadí proti dobře hrající obraně Gladiators a body tak přidávali jen hráči z Vysočiny. Nejprve si pro druhý touchdown v zápase doběhl Dunovský. A následně po interceptionu, který vrátil Stanislav Hlach velmi blízko k endzóně Steelers, zachytil přihrávku Hazletta David Calta a upravil na konečné skóre 28:0 pro Gladiators.

Ve čtvrté čtvrtině již oba týmy začaly prostřídávat své hráče a probudil se i útok Steelers. Ten však ani jeden ze svých dvou závěrečných drivů v body nepřetavil, a tak první zápas Steelers na Bazalech skončil prohrou domácích. Vysočina se probojovala do Czech Bowlu a na začátku září se o titul utká s pražskými Lions na svém domácím stadionu FC Vysočina.

Autor článku: Jan Klimeš

Fotografie ze zápasu