Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2021  /  2.Liga 2021  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 80
Rozhodčí: Filip Pachulski (R), Filip Znamenáček (U), Oldřich Kumhera (HL), Jan Pospíchal (LJ), Václav Kriesman (BJ)

Pilsen Patriots TD - 8:0 - Lukáš Bouda, 36y run (Patrik Vainer 2pt pass od Lukáš Bouda); 11:01
Pilsen Patriots TD - 16:0 - Pavel Tumpach, 14y run (Pavel Tumpach 2pt run); 6:10
Pilsen Patriots TD - 24:0 - Pavel Tumpach, 36y run (Lukáš Bouda 2pt run); 2:34
Pilsen Patriots SAF - 26:0; 0:11
Pilsen Patriots TD - 34:0 - Patrik Vainer, 36y pass od Lukáš Bouda (Patrik Vainer 2pt pass od Lukáš Bouda); 11:17
Pilsen Patriots TD - 50:0 - Pavel Tumpach, 19y run (Daniel Šejbl 2pt pass od Lukáš Bouda); 9:05
Pilsen Patriots TD - 56:0 - Petr Rešl, 16y run (2pt run neúspěšný); 6:03
Pilsen Patriots TD - 62:0 - Lukáš Bouda, 11y run (2pt run neúspěšný); 3:18
Pilsen Patriots TD - 70:0 - Daniel Šejbl, 6y pass od Lukáš Bouda (Lukáš Bouda 2pt run); 0:07
Pilsen Patriots TD - 78:0 - Pavel Tumpach, 13y run (Lukáš Bouda 2pt run); 7:15
Pilsen Patriots TD - 86:0 - Jakub Mallát, 21y pass od Lukáš Bouda (Patrik Vainer 2pt pass od Lukáš Bouda); 10:40
Pilsen Patriots TD - 94:0 - Lukáš Bouda, 17y run (Lukáš Bouda 2pt run); 4:30

Patriots úlohu favorita zápasu začali naplňovat od samého úvodu. Vonásek si počkal na první pass hostujícího quarterbecka a zachyceným interceptionem na 36 yardech zajistil domácímu útoku dobrou výchozí pozici. Quarterback Bouda si s ní poradil bravurně. Míč si nechal a donesl ho až do endzony. Dvoubodový catch pro potvrzení si pak připsal Patrik Vainer. Po minutě 8:0.

Hosté se pokusili o odpověď během Malého, tomu ale po 8 yardech nekompromisně zkřížil cestu Ščerbák. Hosté pak víc než první down po zachycení passu Staška nezískali. Jejich punt skončil na polovině hřiště. Zpátky k redzóně míč dlouhým během přiblížil Tumpach. Pak si Bouda připsal kompletní pass na Jakuba Malláta. Následoval další běh Tumpacha, který se zastavil až v endzóně. Tentýž hráč si připsal i dvoubodovou konverzi.

Krok s útokem chtěla držet i obrana Patriots. Sackem se blýskl Milan Koubek. Útok se držel osvědčené strategie, Rangers dlouho nemohli najít recept na Pavla Tumpacha a ten tak mohl po 36yardovém běhu slavit další touchdown. Tentokrát ho za 2 body potvrdil po zemi Bouda. Skóre první čtvrtiny uzavřel punt hostů, když se kickerovi podařilo trefit svého spoluhráče tak nešťastně, že míč proskotačil endzónou ze hřiště. Safety - 26:0.

V druhé čtvrtině domácí převaha gradovala. Hostům viditelně docházeli díky úzké soupisce síly. Následných osm bodů připsal Patrik Vainer díky 36yardovém catchy a následnému potvrzení. Nutno podotknout, že úspěšnou předchozí spolupráci Vainera s Boudou zastavila dvakrát domácí nedisciplinovanost. Na potřetí už ale vše proběhlo dle pravidel. Hostující obrana neměla moc času na oddych, protože Pavel Vonásek získal fumble poté, co Ladislav Hruška vyrazil míč hostujícímu běžci. Následovali dva podobné 19yardové běhové touchdowny Tumpacha, vždy potvrzené dvoubodovou konverzí. V polovině druhé čtvrtiny si na scoreboard připsal běhový touchdown Petr Rešl. Hostům se alespoň podařilo zabránit další konverzi. Tento dílčí úspěch si zopakovali i po dalším běhovém touchdownu domácího quarterbecka. Tomu předcházel náležitě oslavený interception, který zachytil Michal Kopáč. Skóre prvního poločasu uzavřel zachyceným touchdownem Šejbl.

V druhém poločase již vstoupilo v platnost pravidlo o běžícím čase, a tak zápas přeci jen začal rychleji odsýpat. Pátý a poslední svůj touchdown dne si připsal Pavel Tumpach. Opět potvrzeno během Boudy. Hosté si připsali aspoň další první down, když se povedlo zkompletovat pass na Malého a poté i na Staška. Přesto museli hosté nakonec puntovat.

Poslední čtvrtina přinesla catch pro touchdown Jakuba Malláta a skóre uzavřel během Bouda. Nejblíže ke skorování se v závěru dostali hosté po 50yardovém catchy Snopka. Ten hostující lavička slavila tak bouřlivě, že si vykoledovala faul a místo šance na body už nestihla ani rozehrát.

Autor článku: Michal Vrba