Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2021  /  2.Liga 2021  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Šumperk Dietos
42 : 0
Tábor Foxes Tábor Foxes
Q1 Q2 Q3 Q4
DTS 28 7 0 7
FOX 0 0 0 0

Datum: 11.9.2021 v 15:00
Počasí: Polojasno, 24°C
Počet diváků: 115
Rozhodčí: Stephan Tuinenburg (R), Kamil Kroulík (HL), Vít Dvořák (LJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Šumperk Dietos TD - 7:0 - Pavel Kupka, 20y pass od Jan Kolařík (Lukáš Křenek kick); 9:10
Šumperk Dietos TD - 14:0 - Pavel Kupka, 30y pass od Jan Kolařík (Lukáš Křenek kick); 7:15
Šumperk Dietos TD - 21:0 - Jaroslav Dus, 33y pass od Jan Kolařík (Lukáš Křenek kick); 3:00
Šumperk Dietos TD - 28:0 - Pavel Staníček, 27y interception return (Lukáš Křenek kick); 1:19
2.čtvrtina
Šumperk Dietos TD - 35:0 - Jaroslav Dus, 5y pass od Jan Kolařík (Lukáš Křenek kick); 0:15
4.čtvrtina
Šumperk Dietos TD - 42:0 - Pavel Kupka, 22y pass od Jan Kolařík (Lukáš Křenek kick); 1:00
Komentář k zápasu

V sobotním odpoledni se podávalo z hlediska domácího fanouška Dietos lahodné fotbalové menu, když Šumperk vyhlásil hon na lišku, kterou tým Tábora hrdě nosí ve znaku. A že to myslí hostitelé vážně začali dokazovat od úvodních minut. Drtivý nástup během první čtvrtiny rezultoval v zásilku čtyř touchdownů, o které se postupně podělilo trio Kupka, Dus a Staníček. Nejvíce se činil prvně jmenovaný, který si připsal hned dva šestibodové zářezy po přihrávkách od quarterbacka Kolaříka. Ten ještě po 33yardové přihrávce prodloužil úspěšnost receivera Duse, který druhé utkání po sobě dokázal zachytit touchdown.

Dietos se v útoku dokázali prosazovat a získávat yardy stejně jako proti Greenraiders, ovšem tentokrát s notně zvýšenou bodovou produktivitou. Od začátku se velmi dobře jevila i dvojice runningbacků Křenek a Sisli. Ovšem zahraniční akvizice v šumperském dresu Umur Sisli musela pro zranění v průběhu utkání odstoupit a po jeho absenci v minulém utkání se začíná zdát, že slabší tělesná schránka bude achillovou patou tohoto tureckého expresu. 

Když pak v závěru první čtvrtiny přidala ruku k dílu i obrana, když linebacker Pavel Staníček zachytil interception, který stihnul vrátit do endzóny hostů, tak to s Foxes vypadalo na ručník. Ti sice dokázali přihrávkami nacházet skuliny v obraně, ale většího úspěchu nezaznamenali. Nejvíce aktivním z tohoto pohledu byla ‘‘liška‘‘ Jan Uksa a obranu Šumperka pak ještě běhy lehce provětrával running back Škerko. Po vydatném bodovém nášupu v průběhu první části pak Dietos trochu ubrali z nastaveného standardu a ve druhé části stihnul podruhé v utkání zanést své jméno do statistik Dus. Do kabin se tak šlo za stavu 35:0 pro domácí.

Druhá půle tak tedy začala již s pravidlem mercy rule a čas běžel bez zastavení s jasným cílem co nejbližšího konce. Šumperský útok se snažil ještě rozveselit publikum a důležité zisky v podobě prvních downů se mu dařili také zásluhou widereceivera Matěje Vrážela, kterému sice nebylo dopřáno propsat se do zápasových statistik, ale jeho kolega Kupka nabídnutou šancí neodmítnul a v závěru utkání stihnul dokonat hattrick, když si vyskočil na přihrávku do endzóny. Sice byl po dopadu otřesen, ale to mu nezkazilo možnost těšit se z hlediska osobních statistik pro něj povedeného zápasu. 

Za zmínku také stojí dva interceptiony, které si připsal Jan Šmíd a úspěšnost v potvrzení extra pointů Křenka, který se nemýlil ani jednou.

Dietos se tedy před cestou do Plzně naladili vítězně, ale už příští víkend budou čelit nesmírně těžkému soupeři v podobě místních Patriots a do utkání rozhodně nepůjdou jako favorit.

Autor článku: Milan Kolařík

Fotografie ze zápasu