Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2021  /  2.Liga 2021  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 110
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Kamil Kroulík (U), Tomáš Frehar (HL), Lucie Klásková (LJ), Michal Rosíval (BJ)

Třinec Sharks TD - 7:0 - Pavel Ševeček, 34y pass od Alan Kosniovský (Kryštof Slavíček kick); 4:33
Třinec Sharks TD - 13:0 - Petr Outrata, 32y interception return (kick neúspěšný); 2:47
Třinec Sharks TD - 20:0 - Dalibor Javorek, 2y run (Kryštof Slavíček kick); 6:37
Pardubice Stallions TD - 20:7 - Lukáš Petřík, 10y pass od Matěj Linek (Dan Doucek kick); 0:26
Třinec Sharks FG - 23:7 - Kryštof Slavíček, 36y; 5:02
Pardubice Stallions TD - 23:14 - Jakub Mikyska, 55y pass od Matěj Linek (Dan Doucek kick); 4:04

Poslední kolo základní části nabídlo zápas dvou hlavních favoritů. Stallions už před zápasem měli jistotu domácího finále. Naopak Sharks hráli o účast ve finále a pro postup jim stačilo neprohrát o více než 13 bodů.

Domácí také mnohem lépe vstoupili do zápasu. V první čtvrtině nejprve dlouhým passem našel veterán Alan Kosniovský Pavla Ševečka, který 34yardovým touchdownem otevřel skóre.

Hřebcům se v první čtvrtině nedařilo v útoku prosadit. Naopak dvakrát odevzdali míč obraně. Při druhém interceptionu navíc Petr Outrata donesl míč až do endzóny a navýšil skóre na 13:0.

Obrana Stallions měla problémy se skládáním soupeřů, což vedlo k třetímu touchdownu Sharks v polovině druhé čtvrtiny. Do poločasové přestávky tak šli domácí Sharks s vedením 20:0.

Ve druhém poločasu se probral útok Stallions a zlepšený výkon pramenil v touchdown Lukáše Petříka, který se do sestavy vrátil po zranění z úvodního zápasu sezony. Petříkovi přesně adresoval pass quarterback Matěj Linek, který vynechal zápas s Dietos kvůli zraněnému kotníku.

Hřebcům se podařilo v závěru zápasu dotáhnout dalším touchdownem, a to opět po passu Linka. Tentokrát zachytil pass Jakub Mikyska, který si vykličkoval cestu až pro 55yardový touchdown.

Hřebci tak dokázali snížit na 14:23 a dostali se ještě jednou k bezprostřední blízkosti endzóny soupeře. Další body už ale nepřidali a Sharks se tak mohli radovat z výhry 23:14 a postupu do Silver Bowlu.

Finále 2.Ligy tak nabídne reprízu posledního kola. Domácím týmem ale budou Stallions. Silver Bowl XVI je na programu v neděli 24. října od 14:00 na Městském atletickém stadionu.