Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF C  /  Zápasy a pořadí

MMT 6 6 0 6

Datum: 20.4.2014 v 14:00
Počasí: Jasno, 19°C
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Jan Klimeš (R), Jiří Horsák (HL), Petr Moravec (LJ), Tomáš Frehar (BJ)

Šumperk Dietos TD - 8:0 - Jan Hofschneider, 1y run (Jan Hofschneider kick); 8:12
Přerov Mammoths TD - 8:6 - Evan Baun, 15y pass od Martin Štěpáník (kick neúspěšný); 4:02
Šumperk Dietos TD - 14:6 - Michal Bock, 12y run (kick neúspěšný); 2:21
Přerov Mammoths TD - 14:12 - Martin Štěpáník, 3y run (kick neúspěšný); 0:12
Šumperk Dietos TD - 22:12 - Michal Bock, 9y pass od Jan Kolařík (Jan Hofschneider kick); 6:00
Přerov Mammoths TD - 22:18 - Evan Baun, 59y pass od Jiří Chvalina (1pt pass neúspěšný); 7:52

V bitvě o nadvládu nad Olomouckým krajem na sebe narazily týmy, které od sebe dělí necelých 90 km cesty autem. Jako jasného favorita považovali tipéři z Fantasy Pick’Em ČAAF hostující přerovské mamuty. Dietos ale do zápasu vstupovali s vědomím, že v sezoně 2013 Přerov porazili, a tak chtěli tento počin zopakovat.
Šumperk šel do vedení hned v první čtvrtině. Jan Hofschneider nejprve donesl míč do endzóny a vzápětí potvrdil svůj touchdown dvoubodovým kopem. Ještě do konce první čtvrtiny snížili hosté na 8:6, Evan Baun chytil pass a proměnil jej v touchdown, kick se ale Přerovu nepovedl. Ve druhé desetiminutovce daly oba týmy po touchdownu, za domácí se během prosadil Michal Bock, aby vzápětí snížil vedení zpět na dvoubodové Martin Štěpánik. Ani jeden z TD nebyl potvrzen kickem, na což v celkovém součtu hosté doplatili.
Po pauze si týmy rozdělily zápisy do skóre každý do jedné čtvrtiny. Domácí Michal Bock přidal druhý touchdown, který potvrdil Jan Hofschneider. Za hosty korigoval Evan Baun, který donesl do endzóny 59yardovou akci, která začala passem od Jiřího Chvaliny.
I když tedy daly oba týmy po třech touchdownech, vyhráli o čtyři body domácí Dietos. Mamuti by měli pracovat na extrapointech, protože právě kvůli jejich neproměňování v Šumperku prohráli.