Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF C  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 70
Rozhodčí: Libor Coufal (R), Zdeněk Žlůva (HL), Stanley Hameder (LJ)

Vysočina Gladiators TD - 0:6 - Filip Nejedlý, 18y run (kick neúspěšný); 5:53
Šumperk Dietos TD - 8:6 - Matěj Hrdina, 19y run (Jan Hofschneider kick); 4:51
Šumperk Dietos TD - 14:6 - Lubomír Niče, 52y pass od Jan Kolařík (kick neúspěšný); 0:43
Šumperk Dietos TD - 22:6 - Jaroslav Dus, 32y pass od Jan Kolařík (Jan Hofschneider kick); 7:00
Šumperk Dietos TD - 30:6 - Ondřej Švub, 50y pass od Jan Kolařík (Jan Hofschneider kick); 7:34
Šumperk Dietos TD - 38:6 - Jan Hofschneider, 6y pass od Jan Kolařík (Jan Hofschneider kick); 0:09

Šumperk nevstoupil do utkání úplně dle představ a skóre otevřel po necelých pěti minutách hostující Flip Nejedlý, který povedeným během ukázal záda obráncům Dietos. Vysočině se tento touchdown nepodařilo kopem potvrdit, a tak vedla 6:0. Ovšem domácí hnáni skvělým publikem, které i v počtu 70 diváků vytvořilo skvělou kulisu, dokázali během minuty vyrovnat, když oplatili Gladiators stejnou mincí běhovým touchdownem Matěj Hrdina. Domácím další dva body na účet připsal Hofschneider, když bez problémů skóroval kopem.

Obranným řadám Šumperka častokrát motal hlavu svým běhavým stylem hostující quarterback Paulus, který několikrát během první půle zle zatopil domácím obráncům. Nicméně do konce první čtvrtiny ještě stihli Dietos jít do vedení, když si svůj druhý touchdown v sezóně připsal widereceiver a hrající asistent trenéra Lubomír Niče. Tentokrát se ovšem nepovedla rozehrávka při pokusu o potvrzení touchdownu kopem, a stav tedy před druhou čtvrtinou zůstal 14:6.

Ve druhé čtvrtině se vůbec prvního bodového zápisu v tomto ročníku dočkal Jaroslav Dus hrající na pozici tight-enda, když chytil 32yardový pass od svého quarterbacka Kolaříka. Kopem stvrdil touchdown Hofschneider. Do konce poločasu se již ani jednomu z týmů nepodařilo skórovat, a tak před poločasovou tombolou svítil na světelné tabuli stav 22:6. Co ovšem stojí za zmínku, a nemohlo nejen divákům v hledišti uniknout, bylo to, jak nakládala hostující Vysočina Gladiators se čtvrtými downy. Aniž by se rozhodla odkopávat balón tak v tvrdé většině volila možnost hrát dále a dokonce jednou použila tzv. fake. A více než v 90% těchto pokusů byla úspěšná a posouvala se tak díky tomu dále dopředu blíže endzóny Dietos.

Po přestávce přinesla třetí čtvrtina další dva domácí šestibodové zápisy potvrzeny v obou případech úspěšnými kopy Hofschneidera. Nejprve se prosadil widereceiver Ondřej Švub, který zaznamenal naposledy soutěžní touchdown v roce 2012, a proto měl ze svého bodového přídělu po dlouhé odmlce velkou radost. Druhým skórujícím byl Jan Hofschneider, který zkompletoval krátký pass v hostující endzóně.

V poslední čtvrtině potom ještě jeden bodový zápis přidal opět Hofschneider, který si svůj touchdown jak je jeho zvykem potvrdil i úspěšným kopem. V samotném závěru se ještě uchýlila Vysočina k posledním pokusům, kdy bušila na pomyslné dveře domácí endzóny. Vypadalo to, že nakonec ještě nějaký ten bodový zápis hosté přidají, ale jediné, co z těchto akcí vzešlo, bylo zranění po celý zápas velmi dobře hrajícího hostujícího quaterbacka Filipa Nejedlého.

Autor: Milan Kolařík