Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF C  /  Zápasy a pořadí

Počasí: Jasno, 23°C
Počet diváků: 150
Rozhodčí: Juraj Sopkuliak (R), Tomáš Pásek (HL), Lukáš Dvořák (LJ)

Přerov Mammoths TD - 0:6 - Martin Kvapil, 12y run (kick neúspěšný); 3:22
Znojmo Knights TD - 6:6 - Radim Petříček, 5y pass od Martin Vrba (kick neúspěšný); 0:39
Přerov Mammoths TD - 6:12 - Martin Kvapil, 22y pass od Martin Štěpáník (kick neúspěšný); 8:46
Znojmo Knights TD - 14:12 - Lumír Kabelka, 68y run (Marek Hél kick); 7:30
Přerov Mammoths TD - 14:18 - Patrik Schwarz, 80y run (1pt pass neúspěšný); 5:55
Přerov Mammoths SAF - 14:20; 0:30

Když se řekne Jižní Morava, mnozí si vybaví rozsáhlé vinohrady. Nejsou v této části České republiky náhodou, víno potřebuje teplé počasí a takové ve Znojmě a okolí často panuje. Přesvědčili se o tom i přerovští Mammoths, kteří do vinařského a okurkářského kraje zavítali k zápasu na hřišti Znojma. Zápas byl v týdnu jemu předcházejícím přesunut do nedalekých Bantic, a tak se na americký fotbal podívali i obyvatelé obce, ve které žije pouhých 283 lidí.

Přerovští zatím neprožívali dobrou sezonu, prohráli se Šumperkem i s Bílovicemi, a pokud chtěli reálně pokoukávat po playoff, museli Znojmo porazit. Velký kus práce udělal hostující Martin Kvapil, který svůj kvalitní výkon korunoval dvěma touchdowny. Domácí dvakrát dotahovali, a když Lumír Kabelka doběhl sedm a půl minuty před koncem pro touchdown, který Marek Hél potvrdil, tak to vypadalo s nadějemi nabuzeného Znojma dobře.

Jenže hned v další akci po povedeném kick-offu se rozběhl přerovský Patrik Schwarz a parádním 80y během doběhl pro rozhodující touchdown. Při snaze o další touchdown byli domácí zatlačeni před vlastní endzónu a půl minuty před koncem čtvrté čtvrtiny mohli rozhodčí sklapnout ruce nad hlavou na signál, že si přerovští připsali safety.