Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF C  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Přerov Mammoths
48 : 0
Vysočina Gladiators Vysočina Gladiators
Q1 Q2 Q3 Q4
MMT 15 12 13 8
GLA 0 0 0 0

Datum: 8.6.2014 v 14:00
Počasí: Jasno, 29°C
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Jaroslav Rybář (R), Tomáš Pásek (HL), Radim Kroulík (LJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Přerov Mammoths TD - 6:0 - Eduard Kocian, 12y pass od Martin Štěpáník (kick neúspěšný); 8:45
Přerov Mammoths SAF - 8:0; 5:29
Přerov Mammoths TD - 15:0 - Martin Kvapil, 12y pass od Martin Štěpáník (Radim Dohnal 1pt run); 0:08
2.čtvrtina
Přerov Mammoths TD - 21:0 - Radim Dohnal, 11y run (kick neúspěšný); 6:18
Přerov Mammoths TD - 27:0 - Lubomír Dohnal, 1y return zblokovaného puntu (1pt run neúspěšný); 4:51
3.čtvrtina
Přerov Mammoths TD - 34:0 - Eduard Kocian, 18y pass od Martin Štěpáník (Pavel Kolínek 1pt pass od Martin Štěpáník); 6:55
Přerov Mammoths TD - 40:0 - Patrik Schwarz, 30y interception return (kick neúspěšný); 6:35
4.čtvrtina
Přerov Mammoths TD - 48:0 - Eduard Kocian, 11y pass od Martin Štěpáník (Libor Zapletal kick); 3:02
Komentář k zápasu

V úmorném vedru, které dosahovalo bezmála 30 stupňů Celsia, nastoupili domácí Mamuti proti soupeři z Vysočiny zdravě nabuzení. Už úvodní akce, kdy returnující Patrik Schwarz přeběhl celé hřiště, naznačila, že Gladiátorům bude horko nejen kvůli počasí. Schwarz sice doběhl do koncové zóny, ale dopustil se tzv. nesportovního chování a touchdown neplatil. O pár minut později už útok pod vedením quarterbacka Štěpánika tuto "chybu" napravil, když dvanáctiyardový pas zachytil Eduard Kocian a otevřel skóre na 6:0 pro domácí. Potvrzující kop Vysočina zblokovala.

Následný útok hostů nic nepřinesl a na čtvrtý pokus odkopával. Zde se opět skvěle předvedl Schwarz, který donesl míč za polovinu hřiště, a připravil tak slušnou pozici pro útok. Ten však danou výhodu nezužitkoval a také "musel" puntovat. Hosté tak opět měli možnost útočit, ale dvakrát po sobě měli problémy se zpracováním balónu a druhý fumble dokonce znamenal safety. Kdo jiný než Schwarz poté z následného returnu za pomocí slušných bloků svých spoluhráčů opět dlouhým během donesl míč až na hranici red zony.

Nabídnutou pozici ale přerovský útok opět nevyužil, a i když už byl2 yardyod touchdownu, tak byl za odhození míče quarterbacka posunut zpět a hrálo se 3 na 17. Pokus o pass nevyšel a tak Přerov kopal fieldgoal. Ten ale kicker Libor Zapletal těsně minul. Vysočina by se tak mohla radovat z dobře odvedené práce, kdyby se u blokování kopu nezranil lídr a hrající trenér Gladiátorů Michal Fiala. Ten možná chyběl hned v následném drivu Vysočiny, která dokonce zariskovala a hrála čtvrtý pokus na dva yardy, nicméně neúspěšně, a tak ke slovu přišla opět útočná formace domácích. V tomto drivu za zmínku stojí krásný catch wide receivera Pavla Kolínka, ale šest bodů si nakonec připsal až Martin Kvapil, který zachytil další těžký míč. Následnou konverzi během potvrdil runningback Radim Dohnal a Přerov těsně před koncem první čtvrtiny vedl 15:0.

Druhou čtvrtku začal útok Vysočiny, ale obrana Mamutů mu nic nedovolila a hosté odkopávali při čtvrtém pokusu dokonce z-18 yardů. Punt kick se jim ale docela povedl, a Přerov tak měl před sebou celých80 yardůke skórování. Nejdříve dlouhým během odkrojil Radim Dohnal z této vzdálenosti úctyhodných16 yardů, pak 25 yardovým pasem našel Štěpánik "volného" Kociana, ale po pár neúspěšných pasech, kdy wide receiveři nezpracovali dobrou přihrávku, zakončil úspěšné tažení opět dlouhým během Radim Dohnal. Skóre se zvýšilo na 21:0, jelikož domácím nevyšel potvrzovací kop. Tentokrát však z důvodu přehozeného long snapu.

Při následném kick returnu se hostující Pavlas dopustil faulu a vysočinský útok začínal na propastných90 yardechdo endzóny.  Vzhledem k dosavadnímu výkonu to byl úkol poměrně nesnadný. Podle předpokladů obrana Přerova opět donutila Gladiátory k odkopu při čtvrtém pokusu. V této chvíli překvapil druhý z bratrů Dohnalů nejen puntera, ale i samotné rozhodčí, protože poté co Lubomír Dohnal odkop zblokoval a zalehnul v koncové zóně, se museli sudí mezi sebou poradit, zda šlo opravdu o touchdown.

K neobvykle dosaženým šesti bodům ale Mamuti další nepřidali, protože následná konverze během Martina Holana nevyšla o milimetry. Nicméně průběžné skóre 27:0 napovídalo, kdo se bude po tomto utkání radovat z výhry. Hostující tým ale nic nevzdával a alespoň se chtěl pokusit snížit rozdíl ve skóre. Málem se mu to také povedlo, když zejména dlouhý běh quarterbacka Ondřeje Pauluse poprvé překvapil obranu Mammoths a následný facemask na running backa Jana Fialku posunul Vysočinu na dostřel přerovské endzóny. Gladiátoři odvážně hráli čtvrtý down na15 yardůa opět Ondřej Paulus, který neměl komu adresovat přihrávku, málem urazil sám potřebnou vzdálenost pro další čtyři pokusy. Stopku mu ale yard před firstdownem vystavil linebacker Michal Štrbík a na hřiště šla opět ofenzíva domácích.

Útok měl před sebou téměř celé hřiště, ale kombinací pasů a běhů díky hráčům Kocianovi, Kvapilovi a Dohnalovi se rychle dostal jen pár inchů od touchdownu. Tato krátká vzdálenost se ale zdála nepřekonatelnou, protože ani na tři pokusy se Mamuti do koncové zóny nedostali. Do šaten/stínu se šlo za stavu 27:0.

Ze začátku druhé poloviny utkání opět docházelo k určitým zmatkům a nedorozuměním v domácím týmu ze strany quarterbacka Martina Štěpánika, ale ten to naštěstí brzy napravil a nadvakrát pasem na Eduarda Kociana dosáhl dalšího touchdownu pro Přerov. Po předešlých nepovedených kopech se Přerov uchýlil k méně bodově ohodnocené konverzi, která se povedla, když znovu pasem, tentokrát na Pavla Kolínka odskočili domácí na neuvěřitelných 34:0 a do konce utkání zbývalo ještě dlouhých 19 minut.

Kick return a následná útočná hra Vysočiny byla již zřejmě poznamenána vývojem hry a obraně Mamutů se dokonce podařilo znovu skórovat, když safety Patrik Schwarz zachytil se štěstím soupeřovu přihrávku a sám si doběhl pro dalších šest bodů. Pokus o extrapoint znovu zblokován, hlavně kvůli nízko nakopnutému míči. Stav 40:0.

Následná dost neučesaná hra domácího útoku už nebyla tak nebezpečná jako v průběhu prvního poločasu, ale nutno říct, že na některých pozicích hráli mladí hráči, a tak by byl případný bodový zisk jen jakousi třešničkou. V tomto souboji však byl velkou jistotou ostřílený Eduard Kocian, který po 11yardovém pasu dal již svůj třetí touchdown v zápase a pro Štěpánika to byl dokonce touchdown čtvrtý. Světe div se, následný extrapoint Libor Zapletal konečně potvrdil a skóre se opět měnilo ve prospěch domácích.

Pokud podobný výkon navýšený o potvrzování extrapointů předvedou Mamuti i proti dalšímu soupeři Pitbulls, mohli by se letos podívat do play off z lepší pozice a dokonce by mohli první zápas odehrát na domácím hřišti. Záležet také bude na výsledku zápasu mezi Znojmem a Brnem hraném příští víkend.