Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF C  /  Zápasy a pořadí

Datum: 18.5.2014 v 14:00
Počasí: Přeháňky, 14°C
Počet diváků: 130
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Jaroslav Rybář (HL), Petr Moravec (LJ)

Přerov Mammoths TD - 6:0 - Pavel Kolínek, 9y pass od Martin Štěpáník (kick neúspěšný); 4:12
Přerov Mammoths FG - 9:0 - Miroslav Večerka, 29y; 1:58
Přerov Mammoths TD - 17:0 - Zdeněk Haluzík, 27y interception return (Miroslav Večerka kick); 1:37
Šumperk Dietos TD - 17:8 - Jan Hofschneider, 15y pass od Jan Kolařík (Jan Hofschneider kick); 5:36

O svém vítězství rozhodli domácí hned v prvním poločase, kdy se nejdříve prosadil útok krátkým pasem od quarterbacka Martina Štěpánika na Pavla Kolínka. Ten sice hned po zkompletování přihrávky inkasoval tvrdý úder, ale naštěstí pro domácí míč nepustil. Dvoubodový kop nevyšel nejspíš kvůli mokrému míči, a tak domácí vedli 6:0.

Přerovský útok byl podporován výbornou hrou obrany, a tak byli domácí schopni kontrolovat vývoj zápasu. Během druhé čtvrtiny začalo silně pršet, což ovlivnilo způsob hry obou týmů, jež se rozhodly spíše pro běhové akce. Zejména rychlé nohy Radima Dohnala a Martina Kvapila posouvaly domácí tým po hřišti blíž k endzóně. Přerov se dopustil ztráty míče a dovolil Dietos rozehrávat z 20 yardů. Hosté se při čtvrtém pokusu uchýlili ke kopu za tři body. Ten ale kvalitním výskokem srazil domácí Patrik Schwarz a skóre zůstalo nezměněno.

Přesně dvě minuty před koncem poločasu byl kicker Miroslav Večerka neomylný po dlouhém drivu domácího mužstva a kopem navýšil skóre o tři body na průběžný výsledek 9:0.

Kvůli blížícímu se konci čtvrtiny se snažili Dietos skórovat hlavně pomocí pasů. Na hru vzduchem byla ale obrana mamutů připravena, a tak se velmi brzy podařilo cornerbackovi Zdeňkovi Haluzíkovi zachytit soupeřovu přihrávku a dokonce si doběhnout pro touchdown, který domácí potvrdili kopem za dva body opět z kopačky Miroslava Večerky. Poločas tak skončil 17:0.

Po pauze se počasí trochu umoudřilo, a tak začaly oba týmy znovu passovat. Více se dařilo domácímu útoku, ale jeden z nadějných drivů skončil zalehnutým fumblem v podání Dietos těsně před jejich endzónou. Facemask v podání domácích pomohl šumperskému týmu, aby se prostřednictvím 15y penalty dostal na dostřel k endzóně Přerova. Po pasu quarterbacka Jana Kolaříka do rukou šumperského Jana Hofschneidera snížili hosté náskok domácího týmu a jelikož se Dietos ještě podařilo následným kopem dostat míč mezi obě tyče, ztenčil se domácí náskok na devítibodový.

Šumperk se chtěl takticky střídavě pomocí dlouhých pasů, revers běhů, nezvyklých formací a využíváním timeoutů dostat do koncové zóny mamutů. Domácí Patrik Schwarz ale chytil druhou interception zápasu.

I přes nepřízeň počasí přišlo na stadion 130 diváků, kteří byli odměněni kvalitním výkonem obou týmů, jednou žádostí o ruku mezi našim linebackerem Michalem Štrbíkem a jeho přítelkyní Michaelou Svobodovou, ale hlavně výhrou domácího týmu 17:8.

Autor: David Novotný