Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF C  /  Zápasy a pořadí

MMT 0 6 8 12

Datum: 22.6.2014 v 15:00
Počasí: Polojasno, 22°C
Počet diváků: 264
Rozhodčí: Jan Klimeš (R), Zdeněk Žlůva (HL), Tomáš Pásek (LJ), Tomáš Frehar (BJ)

Brno Pitbulls TD - 6:0 - Jaromír Heneš, 5y run (kick neúspěšný); 6:50
Brno Pitbulls TD - 14:0 - Marián Husár, 32y interception return (David Krištof kick); 2:12
Přerov Mammoths TD - 14:6 - Evan Baun, 11y pass od Martin Štěpáník (kick neúspěšný); 6:28
Brno Pitbulls TD - 20:6 - Jakub Čudovský, 22y pass od Jaromír Heneš (kick neúspěšný); 1:22
Brno Pitbulls TD - 28:6 - Daniel Molnár, 10y interception return (David Krištof kick); 5:58
Přerov Mammoths TD - 28:14 - Marek Hanzlík, 24y run (Libor Zapletal kick); 4:29
Přerov Mammoths TD - 30:20 - Pavel Kolínek, 44y pass od Martin Štěpáník (2pt return obrany); 5:10
Brno Pitbulls TD - 36:20 - Jaromír Heneš, 15y run (kick neúspěšný); 2:15
Přerov Mammoths TD - 36:26 - Lubomír Dohnal, 4y run (kick neúspěšný); 0:21

V neděli odpoledne se na prosluněném hřišti v brněnské Bystrci sešla dvě mužstva s jediným cílem – zvítězit a postoupit tak do play-off. Jak domácí Pitbulls, tak hostující favorité Mammoths z Přerova věděli, co je v sázce, a tempo utkání tomu odpovídalo. První výkop přijímali Mamuti, ale po chybě jejich útoku získali míč domácí a postavili se k prvnímu útoku na dohled od endzóny. I přes počáteční nervozitu šanci nepustili a dostali se do vedení 6:0. Touchdown si připsala domácí hvězda Jaromír Heneš. Mamutí offense vzápětí hodila interception, kterou zachytil hrající kouč Pitbulls Marián Husár a přesprintoval celé hřiště až do touchdownu – 14:0.

Ve druhé čtvrtině ukázali Mamuti, že se nepřijeli jen dívat, a jejich útok dupl na plyn. Výsledkem bylo snížení stavu na 14:6 po touchdownu Evana Brauna. Pitbulls pochopili, že zápas není ještě zdaleka u konce, a začalo drama. Touchdown Pitbulls nebyl uznán kvůli ilegálnímu útočnému bloku, i tak stihli ale brněnští před poločasem skórovat díky passu, který zachytil nejlepší receiver Pitbulls Čudovský.

Třetí čtvrtina se nesla ve znamení zákopové války. Žádný z týmu nechtěl udělat chybu. První nicméně zaváhali hosté, když jejich quarterback hodil míč do rukou domácího defenzivního univerzála Dana Molnára, který proběhl až do endzóny. Nově nabytý náskok ale Pitbulům dlouho nevydržel a hosté snížili po běhu Marka Hanzlíka na 28:14.

Poslední čtvrtina utkání začala raritním momentem. Domácí sice inkasovali touchdown, ale zablokovali extra point kick, dostali se k odraženému míči a doběhli s ním až do endzony, čímž získali 2 body – 30:20. Na tvářích mnoha diváků bylo přitom patrné, že podobnou situaci vidí poprvé v životě. Fotbal zkrátka umí překvapovat! Po dalších třech minutách zápasu se opět blýskl Heneš svým druhým touchdownem. Mamuti sice stihli snížit, ale dál se přes tuhý odpor v dobré pohodě hrající obrany Pitbulů nedostali a domácí tak zaslouženě postupují po výsledku 36:26 do play-off.

Pitbulls po zápase: Chtěli bychom za klub Pitbulls poděkovat všem fanouškům a zejména hráčkám brněnských Amazonek za hlasitou podporu, která nás hnala vpřed nejen v neděli, ale po celou sezonu. Věříme, že takový úspěch, jakým je postup do playoff, tým do budoucna ještě více motivuje, ale zároveň přiláká nové fanoušky amerického fotbalu!

Autor: Marek Dvořák