Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2022  /  Snapbacks liga 2022  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Brno Alligators
20 : 44
ISMM Ostrava Steelers ISMM Ostrava Steelers
Q1 Q2 Q3 Q4
ALL 0 6 0 14
STE 21 20 3 0
Statistiky

Datum: 22.5.2022 v 13:00
Počasí: Polojasno, 18°C
Počet diváků: 480
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Milan Remeš (U), Stanley Hameder (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Pavel Šimon (BJ), Martin Živný (SJ), Filip Malý (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:7 - Jakub Březina, 7y run (Jiří Šimečka kick); 9:02
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:14 - Jiří Košař, 7y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 5:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:21 - Petr Škvára, 25y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 1:44
2.čtvrtina
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:27 - Jan Vysloužil, 42y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 10:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:34 - Jiří Šimečka, 13y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 9:28
ISMM Ostrava Steelers TD - 0:41 - David Maniecki, 23y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 2:15
Brno Alligators TD - 6:41 - Ondřej Mareček, 3y pass od Noah Suszckiewicz (kick neúspěšný); 0:00
3.čtvrtina
ISMM Ostrava Steelers FG - 6:44 - Jiří Šimečka, 30y; 2:25
4.čtvrtina
Brno Alligators TD - 12:44 - Noah Suszckiewicz, 2y run (kick neúspěšný); 8:37
Brno Alligators TD - 20:44 - Ondřej Mareček, 32y pass od Noah Suszckiewicz (Tomáš Robíšek 2pt pass od Noah Suszckiewicz); 4:07
Komentář k zápasu

V neděli 22.5. se před televizními kamerami na ostravských Bazalech dohrávalo 3.kolo Snapbacks ligy mezi Brnem Alligators a Ostravou Steelers. Oba týmy nutně potřebovaly vyhrát, aby se přiblížily bojům o play-off.

Jako první šli na míč hráči Alligators, ale byli velmi rychle zastaveni obranou Steelers a po nepovedeném puntu, byla před ostravským útokem pouze necelá polovina hřiště k prvním bodům. Ty také velmi rychle přišly, když se o posun míče až do endzóny Alligators postaral running back Steelers Jakub Březina.

Ani druhý drive brněnského týmu nepřinesl zlepšení. Sice po přihrávce Noaha Suszckiewicze získal Ondřej Mareček první down, ale Alligators po dalších třech akcích opět jen odkopávali. Ve druhém útočném drivu Steelers si vzal hlavní slovo quarterback Bradley Jones a tentokrát se ostravští hráči dostali do endzóny vzduchem, když touchdownový pass zachytil druhý ostravský running back Jiří Košař.

Za stavu 14:0 se po dalším nepovedeném útočné drivu pokusili hráči Alligators vykřesat jiskřičku naděje na vyrovnání fake puntem, který se však nepodařil. Útok Steelers opět chybu velmi rychle potrestal touchdownem Petra Škváry. Když v následném drivu zachytil Jan Telnar přihrávku brněnského quaterbacka Suszckiewicze a Bradley Jones našel na začátku druhé čtvrtiny Jana Vysloužila v endzóně Alligators, bylo již skoro po zápase.

Z následného kickoffu navíc, po další chybě speciálních týmů Alligators, získali hráči Steelers opět míč v blízkosti brněnské endzóny. Bradley Jones našel Jiřího Šimečku a skóre se posunulo na 34:0 pro ostravský tým.

Pak už se konečně začal probouzet i útok Alligators. Rozházel se Noah Suszckiewicz, ale podařilo se mu se svými spoluhráči posunout míč pouze na polovinu hřiště, kde opět byli nuceni puntovat. Ostravský útok byl však v prvním poločase nezastavitelný a i tentokrát si dokráčel pro body, když přihrávku zachytil David Maniecki a doběhl pro svůj druhý touchdown v sezóně.

Konec poločasu již patřil útoku Alligators, ten se začal úspěšně posouvat po hřišti, aby povzbudil své spoluhráče na poločasovou přestávku touchdownem Ondřej Mareček.

Druhý poločas se pokusili brněnští hráči zahájit onside kickem, aby rychle získali míč, ale ani tentokrát při nich štěstí nestálo. Steelers si z dobré pozice přišli pro další 3 body po field goalu Jiřího Šimečky. A to byly poslední body, které ostravský tým skóroval.

Během čtvrté čtvrtiny zvládli hráči Alligators ještě dvěma touchdowny korigovat výsledek, ale zlepšený výkon v druhém poločase už na větší zdramatizování zápasu nevedl. Ostravský tým tak po pěti letech prolomil prokletí televizních zápasů, kdy nebyl schopen ani jeden zvítězit a navíc si připsal první výhru na ostravských Bazalech. Brněnští Alligators se budou muset rychle otřepat z vysoké prohry, navázat na výkon v druhém poločase a pokusit se porvat o místo v play-off v druhé půlce sezóny.

Autor článku: Jan Klimeš

Fotografie ze zápasu