Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2022  /  Snapbacks liga 2022  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 721
Rozhodčí: Stanley Hameder (R), Monika Nguyen Hofrichtrová (LJ), Stephan Tuinenburg (SJ), Jaroslav Rybář (FJ) , János Tar (U), Endre Breznay (HL)

Bratislava Monarchs TD - 8:0 - Marek Pavlovič, 16y run (Jákob Lukáč 2pt pass od Marek Pavlovič); 9:50
Nitra Knights TD - 8:8 - Mário Bíro, 40y pass od Boris Bútora (Andrej Bulla 2pt run); 6:22
Bratislava Monarchs TD - 15:8 - Jákob Lukáč, 30y pass od Marek Pavlovič (Peter Brauner kick); 9:52
Nitra Knights TD - 15:14 - Matúš Kotora, 10y pass od Boris Bútora (kick neúspěšný); 3:55
Bratislava Monarchs TD - 21:14 - Tomáš Januschke, 52y pass od Marek Pavlovič (kick neúspěšný); 9:27
Bratislava Monarchs TD - 28:14 - Matthew Firment, 1y run (Peter Brauner kick); 4:23

Slovenské derby pozná víťaza. Monarchs potvrdili dominanciu na domácej scéne. Pred fantastickým publikom v počte 750 divákov sa v zápase o kráľa slovenskej scény stretli Bratislava Monarchs a Nitra Knights.

Zápas začali na lopte hostia z Knights avšak hneď v prvom drive zaznamenali fumble a netrvalo teda dlho kým sa dostali na loptu domáci. Hneď v prvom drive sa podarilo quarterbackovi Marekovi Pavlovičovi oklamať obranu pri fake odovzdávke svojmu running backovi a dobehol si pre prvý touchdown v zápase. Monarchs plánovali potvrdzovať avšak po nevydarenom snape a improvizácii kickera Petra Braunera nakoniec skončila lopta v rukách Jakoba Lukáča v endzone a domáci sa tak radovali z dvojbodového potvrdenia. Hosťujúci quarterback Boris Bútora nenechal nič na náhodu a po následnom drive a po peknom zachytení 40yardovém passu skóroval WR Mário Bíro a aj vďaka potvrdeniu za dva body bolo skóre vyrovnané 8:8. Rovnaký stav svietil na tabuli aj na konci prvej štvrtiny.

Druhú štvrtinu opäť začali lepšie domáci a v tretej minúte našiel Marek Pavlovič osamoteného spoluhráča Jakoba Lukáča v end zone 30yardovým passom. Domácim sa tentokrát podarilo úspešne potvrdiť. Na druhej strane nám Boris Bútora opäť ukázal že patrí medzi slovenskú elitu na pozíci quarterbacka v passovej hre a v 8. minúte druhej štvrtiny našiel v endzóne Matúša Kotoru. PAT sa ale Knights nepodarilo úspešne premeniť a tak Monarchs boli stále vo vedení. V druhej štvrtine sme už ďalšie body nevideli a tak do polčasovej prestávky išli hráči za stavu 15:14.

V druhom polčase sme zmenu skóre videli už iba na jednej strane aj napriek bojovnému výkonu hosťujúceho celku.

V 4. minúte tretej štvrtiny našiel krásnym 52yardovým passom domáci quarterback svojho recievra Tomáša Januschkeho a tak si domáci vytvorili 7bodový náskok nakoľko zblokovaný PAT sa medzi tri žrde nezmestil. V ôsmej minúte tretej štvrtiny sa opäť menilo skóre na domácej strane keď running back Matthew Firment pretlačil loptu 1 yard do endzóny. PAT bol úspešný, 28:14.

V štvrtej štvrtine boli na ťahu hostia ak chceli s výsledkom ešte niečo urobiť. Obrana Monarchs však nepolavila a napriek niektorým krásnym passom sa hosťom skórovať nepodarilo ani na 4 pokusy v redzone domácich a tak sa tými rozišli v s konečným výsledkom 28:14 pre domácich Monarchs.

Autor článku: Jakub Grofič