Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2022  /  Snapbacks liga 2022  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Ústí nad Labem Blades
20 : 21
Přerov Mammoths Přerov Mammoths
Q1 Q2 Q3 Q4
BLD 0 7 0 13
MMT 7 0 7 7
Statistiky

Datum: 29.5.2022 v 15:00
Počasí: Přeháňky, 15°C
Počet diváků: 351
Rozhodčí: Stephan Tuinenburg (R), Stanley Hameder (U), Peter Steiner (HL), Filip Pachulski (LJ), Jiří Hovorka (BJ), Kristián Koller (SJ), Pavel Šimon (FJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Přerov Mammoths TD - 0:7 - Michal Bock, 1y run (Miroslav Večerka kick); 5:37
2.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades TD - 7:7 - Jakub Lukášek, 13y pass od Tony Curtis Brown (Roman Branda kick); 5:16
3.čtvrtina
Přerov Mammoths TD - 7:14 - Dominik Zoubek, 30y pass od Michal Stoklásek (Miroslav Večerka kick); 7:04
4.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades TD - 14:14 - Jakub Valjent, 10y pass od Tony Curtis Brown (Roman Branda kick); 11:44
Ústí nad Labem Blades TD - 20:14 - Jakub Lukášek, 20y pass od Tony Curtis Brown (kick neúspěšný); 6:50
Přerov Mammoths TD - 20:21 - Michal Stoklásek, 1y run (Miroslav Večerka kick); 2:50
Komentář k zápasu

V šestém kole letošní Snapbacks ligy přivítali ústečtí Blades přerovské Mamuty. Zápas na Městském stadionu v Ústí nad Labem si i přes občasné přeháňky nenechalo ujít 351 diváků.

Po úvodní hymně a coin tossu, kterého se ujal primátor Petr Nedvědický, zvolili Mammoths příjem. Úvodní drive však skončil pro hosty bez bodů, stejně jako ten další pro domácí Blades. První body tak přinesl až další pokus Přerova, kdy si pro šest bodů doběhl z jednoyardovky Michal Bock. Za bod následně kopem potvrdil Miroslav Večerka.

Po jednom skórování diváci viděli i v následujících dvou čtvrtinách. V té druhé si šest bodů za zachycení třináctiyardové přihrávky Tonyho Curtise Browna připsal domácí Jakub Lukášek. Bod za potvrzení následně přidal Roman Branda. Ve třetí čtvrtině pak skórovali hosté, když třicetiyardovou přihrávku z ruky Michala Stokláska zachytil Dominik Zoubek. Další bod pak opět přidal Miroslav Večerka.

Na začátku poslední čtvrtiny zachytil deset yardů dlouhou přihrávku quarterbacka domácích hrající manažer Blades Jakub Valjent. Na 14:14 pak kopem vyrovnal Roman Branda. Necelých sedm minut před koncem se Blades dostali do vedení, když si dalších šest bodů po passovém touchdownu připsal Jakub Lukášek. Bodové potvrzení se však tentokrát domácím nevyvedlo, což ve finále možná Blades připravilo minimálně o remízu a možnost první letošní výhry. Necelé tři minuty před koncem si totiž pro touchdown došel přerovský quarterback Michal Stoklásek a Miroslav Večerka se při kopu nemýlil, což dostalo hosty do vedení o pouhý bod. Blades se přes veškerou snahu odpovědět nepodařilo a skóre se tak zastavilo na výsledných 20:21.

„Byla to velmi vyrovnaná hra ve skvělém prostředí Městského stadionu a s úžasnou podporou fanoušků. Quarterback Mammoths předvedl mnoho dobrých her. Nezbývá než popřát přerovskému running backovi brzké uzdravení. My se hlavně musíme nadále zlepšovat a připravovat na náš další zápas proti Knights,” uvedl hlavní trenér Blades Austin Stubbs.

Autor článku: Martin Klimeš

Fotografie ze zápasu