Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2022  /  Snapbacks liga 2022  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 432
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Milan Remeš (U), Lucie Klásková (LJ), Jan Klimeš (SJ), Jaroslav Rybář (FJ) , János Tar (HL), Tamás Szöke (BJ)

Prague Lions TD - 0:7 - Josef Janota, 33y pass od Shazzon Mumphrey (Jiří Hrůza kick); 11:41
Prague Lions TD - 0:14 - Adam Žouželka, 29y run (Jiří Hrůza kick); 10:32
Bratislava Monarchs TD - 7:14 - Marek Pavlovič, 21y run (Peter Brauner kick); 4:48
Prague Lions TD - 7:20 - Shazzon Mumphrey, 50y run (kick neúspěšný); 2:06
Prague Lions TD - 7:26 - Shazzon Mumphrey, 3y run (2pt pass neúspěšný); 0:06
Prague Lions TD - 7:33 - Lukáš Kadlec, 41y pass od Shazzon Mumphrey (Matěj Vlček kick); 5:46
Bratislava Monarchs TD - 13:33 - Jákob Lukáč, 68y pass od Marek Pavlovič (2pt pass neúspěšný); 3:43
Bratislava Monarchs TD - 19:33 - Tomáš Januschke, 52y pass od Marek Pavlovič (2pt run neúspěšný); 3:33
Prague Lions TD - 19:40 - Adam Žouželka, 17y run (Jiří Hrůza kick); 2:20

Vo vynikajúcej atmosfére a za krásneho slnečného dňa sa v Bratislave stretli domáci Monarchs s doposiaľ neporazenými Lions z Prahy.

Monarchs ako víťaz coin toss zvolili príjem v druhom polčase a tak Peter Brauner odštartoval zápas úvodným výkopom. Hráč hostí Josef Janota dobehol s returnom až na 35 yardovú hranicu domácich a tak Lions začali zápas na lopte vo výbornej pozícii. Hneď na prvý down našiel hosťujúci quarterback Shazzon Mumphrey recievera Josefa Janotu v end zone a tak aj po úspešnom potvrdení  bol stav zápasu po 18 sekundách 0:7. Z následného driveu Monarch nič nevyťažili keď v druhom downe zachytil prihrávku Mareka Pavloviča hosťujúci hráč Jakub Brejcha a pripísal si prvé interception zápasu.

V následnom drive si dobehol pre 29y touchdownnajlepší running back ligy Adam Žouželka ktorý hostia opäť potvrdili PAT. Hráči domácich tak museli po 1,5 minútach zápasu doťahovať stratu 14 bodov. Po prvej dvojminútovke sa hra trošku upokojila a vyrovnala. V 6. Minúte domáci odkopávali zo štvrtého downu približne z polovice ihriska a kickerovi Petrovi Braunerovi sa podarilo prišpendliť ofenzívu Lions na 1 yard od svojej end zone. V 8. minúte po nie príliš vydarenom punte hostí sa dostali na loptu hostia prvý krát na polovici súpera. Zodpovednosť v tomto drive zobral na seba QB Marek Pavlovič a 21 yardovým behom znížil na 7:14. V prvej štvrtine sme videli ešte jeden touchdown na strane Lions po 50 yardovom  behu Shazzona Mumpreyho, keď sa veľmi pekne prekľučkoval obranou domácich.

V druhej štvrtine predvádzali svoje kvality zväčša obrany oboch tímov nakoľko sa skóre menilo až 6 sekúnd pred koncom polčasu, keď po sérii flagov na oboch stranách napokon skóroval opäť hosťujúci QB Mumphrey.

Prvá polovica 3. štvrtiny sa niesla v znamení 2. štvrtiny a opäť dominovali obe defenzívy. V 7. Minúte však dokázal QB Lions Mumphrey nájsť okno v defenzíve domácich a pekným 41 yardovým passom našiel svojho recieveraLukáša Kadleca a skóre sa opäť menilo. Netrvalo to však dlho a zvyšok 3. Štvrtiny patril domácim. V 9.minúte využil QB Marek Pavlovič rýchlosť svojho recievera Jákoba Lukáča a po 68 yardovom pase bolo skóre znížené. Keďže sa blížil koniec tretej štvrtiny a na loptu sa chystali hostia, kicker MonarchsPeter Brauner potvrdil prečo patrí medzi elitu na svojej pozícii. Vydareným onside kickom do nôh protihráča a následnom zaľahnutí  lopty Florentom Grederom naďalej živil nádeje domácich na dobrý výsledok. V tejto chvíli mali momentum zápasu na svojej strane rozhodne domáci aj vďaka podpore z tribúny. Hneď v prvom downe využil situáciu Marek Pavlovič a 52 yardovou prihrávkou našiel Tomáša Januschkeho ktorý loptu dopravil do endzone. Iba 10 sekúnd trvalo domácim dostať sa späť do zápasu dvoma touchdownami. V nasledujúcom drive bol po zákroku na RB Adama Žouželku vylúčený domáci safetie Juraj Sanitra.

Zápas mal potrebný náboj, ale zmenu skóre sme videli už iba raz a to na strane hostí, keď dve minúty do konca zápasu skóroval hráč s číslom 11 Adam Žouželka 17 yardovým behom. Oba tímy predviedli solídne výkony a rozhodne sa bolo na čo pozerať.

Autor článku: Jakub Grofič