Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2022  /  Snapbacks liga 2022  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 432
Rozhodčí: Jiří Hovorka (R), Stanley Hameder (U), Jakub Kilian (HL), Lucie Klásková (LJ), Martin Hloušek (BJ)

Přerov Mammoths TD - 6:0 - Zdeněk Šulák, 40y pass od Michal Stoklásek (kick neúspěšný); 2:53
Vysočina Gladiators TD - 6:7 - Vojtěch Mašita, 15y pass od Jan Dundáček (Petr Kodým kick); 7:02
Vysočina Gladiators TD - 6:21 - Jan Dundáček, 69y run (Petr Kodým kick); 11:39
Vysočina Gladiators TD - 6:29 - David Calta, 49y punt return (Petr Čermák 2pt pass od Tomáš Hlach); 7:38
Vysočina Gladiators TD - 6:35 - Petr Čermák, 9y pass od Jan Dundáček; 5:44
Přerov Mammoths TD - 13:35 - Dominik Zoubek, 1y run (Pavel Kleisl kick); 1:54

Zápas o druhé místo Snapbacks ligy se odehrál v neděli 12.6. v Přerově za teplého letního počasí. V něm domácí Mamuti podlehli Gladiátorům z Jihlavy i přes to, že se v první čtvrtině ujali vedení.

První čtvrtina byla ve znamení dobrých výkonů obou obran. Nicméně přerovským se dařilo v útoku posouvat více než Gladiators a jejich snažení necelé tři minuty před koncem první čtvrtiny korunoval touchdownem receiver Zdeněk Šulák, po 40 yardovém passu od Stokláska. Touchdown zůstal ale bez potvrzení.

Ve druhé čtvrtině opět oba celky podávaly vyrovnané výkony, nicméně Vysočině se podařilo skórovat touchdown po skvělé spolupráci Mašita – Dundáček a dostali se o bod do vedení. Stejná dvojice se později ve čtvrtině postarala o další skórování a Vysočina na konci poločase vedla nad Mamuty 6:14.

Do druhého poločasu nastoupili Mamuti s odhodláním srovnat stav zápasu. To jim ale přerušil Jan Dundáček, který se svojí šikovností prokličkoval až do endzóny 69yardovým během. O pár minut později David Calta zachytil míč po přerovském puntu a nikdo ze special týmu Mamutů jej nedokázal zastavit. A zhruba o další dvě minuty později dostal od Dundáčka přesný pass do endzóny Petr Čermák. S koncem třetí čtvrtiny tak skončily i naděje Mamutů na zdramatizování zápasu.

Na konci čtvrté čtvrtiny se jim podařilo alespoň korigovat skóre během Dominika Zoubka na konečných 13:35. Gladiátoři si tak ve Snapbacks lize zajistili druhé místo a semifinálový zápas budou hrát na domácím hřišti. Mamuti budou v posledním kole bojovat s Ostravou Steelers o třetí místo v základní části.

Autor článku: Michal Gregor