Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2022  /  2.Liga 2022  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Pardubice Stallions
18 : 7
Prague Mustangs Prague Mustangs
Q1 Q2 Q3 Q4
STA 0 6 0 12
MUS 0 0 7 0

Datum: 22.5.2022 v 15:00
Počasí: Polojasno, 20°C
Počet diváků: 123
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Lukáš Málek (U), Jiří Hovorka (HL), Adam Bartoš (LJ), Mikuláš Zouvala (BJ)
 

Scoring summary
2.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 6:0 - Petr Plaček, 2y run (2pt run neúspěšný); 7:23
3.čtvrtina
Prague Mustangs TD - 6:7 - Roman Chramosta, 3y run (Štěpán Křížek kick); 3:27
4.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 12:7 - Jakub Mikyska, 16y pass od Petr Plaček (2pt pass neúspěšný); 5:41
Pardubice Stallions TD - 18:7 - Jan Kišš, 14y pass od Matěj Linek (2pt run neúspěšný); 1:32
Komentář k zápasu

Městský atletický stadion v Pardubicích nabídl koňské derby mezi domácími Stallions a Prague Mustangs. Útok domácích se v úvodním drivu neprosadil a rychle odevzdal míč soupeři. Mustangs se podařilo zaskočit obranu Stallions dlouhým passem quarterbacka Malláta na Karla Peprného. Toho domácí obránce zastavil pouhý yard od endzóny. Výhodnou pozici ale nedokázali Mustangs přetavit v body. Na tři pokusy se do endzóny nedostali a následný field goal se mezi tyče nedostal.

V zápase dominovaly obě obrany, které nepouštěly soupeře k blízkosti vlastní endzóny a navíc dokázaly vytvářet turnovery. Interceptiony hodil jak hostující Mallát, tak domácí duo quarterbacků Petr Plaček - Matěj Linek. Stejně jako v předchozích zápasech točili Stallions v útoku oba quarterbacky. A podobně jako v předchozích zápasech si Plaček připsal touchdown, když se při passové hře dokázal vymanit z tlaku obrany a dosprintoval si pro první body v zápase. Domácím se nepodařilo potvrdit, a tak vedli 6:0.

Hosté se dokázali bodově prosadit až na konci třetí čtvrtiny. Quarterback Jakub Mallát nejprve po zemi přiblížil útok k endzóně a celou práci dokončil running back Roman Chramosta ze vzdálenosti 3 yardů. Mustangs se podařilo touchdown potvrdit a dostali se tak do vedení 7:6.

Závěrečná čtvrtina patřila domácím. Oba quarterbaci slavili úspěch především vzduchem, kde nácházeli především Dana Doucka a Jakuba Mikysku. Právě Mikyska i přes těsnou obranu Michala Ševčíka dokázal zachytit v endzóně pass z ruky Plačka a vrátil 16yardovým touchdownem vedení pro svůj tým.

Obrana Stallions nadále nedovolila soupeři se přiblížit k endzóně, a tak minutu a půl před koncem přidal pojišťovací touchdown Jan Kišš, kterého v endzóně našel pro změnu Linek. Oba quarterbaci Stallions si tak v závěrečné čtvrtině připsali po jednom passovém touchdownu.

Tečku za zápasem udělal druhým interceptionem v zápase domácí Libor Chovanec. Stallions si připsali výhru 18:7 a v tabulce si polepšili na bilanci 3-1.

Fotografie ze zápasu