Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2022  /  3.Liga 2022  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 82
Rozhodčí: Filip Znamenáček (R), Tomáš Kott (U), Adam Bartoš (HL), Tomáš Roučka (LJ)

Jičín Hurricanes TD - 7:0 - Jan Ulrich, 12y run (Jan Chlumský kick); 7:49
Zlín Golems TD - 7:7 - Albert Kašpar, 40y pass od Alan Kosniovský (Kryštof Slavíček kick); 10:18
Zlín Golems TD - 7:13 - Marek Nieslanik, 3y pass od Alan Kosniovský (kick neúspěšný); 8:03
Jičín Hurricanes TD - 14:13 - Jan Ulrich, 13y pass od Miroslav Šmejkal (Jan Chlumský kick); 9:27
Zlín Golems TD - 14:20 - Alan Kosniovský, 1y run (Kryštof Slavíček kick); 6:21
Zlín Golems TD - 14:26 - David Sedlář, 1y run (kick neúspěšný); 4:55
Zlín Golems TD - 14:34 - Marek Nieslanik, 2y pass od Alan Kosniovský (David Mikulec 2pt pass od Alan Kosniovský); 0:01

V sobotu se za velmi pěkného počasí odehrál ve Valdicích u Jičína souboj dvou celků, které v této sezóně ještě nevyhrály. Hurricanes přivítali v domácím zápase Golems a právě domácí začali velmi dobře.

Nejdříve obrana Hurricanes zastavila útok Golems na soupeřových 20 yardech a po nepříliš dobrém odkopu donesli domácí míč na soupeřových 30 yardů. Útok Hurricanes následně několika povedenými běhovými pokusy donesl míč do endzóny soupeře. Zásluhu na tom měl Jan Ulrich a jeho 12yardový běh, společně s celým útokem, který mu připravil kvalitní bloky.

Zlín nezůstal pozadu a do poločasu se mu podařilo snížit po drivu, který se nesl v kvalitních passových a běhových hrách. Výsledkem toho byla 40yardová passová přihrávka od quarterbacka Kosniovského do rukou Kašpara. Do druhého poločasu se tedy vstupovalo za vyrovnaného stavu 7:7.

Druhý poločas rozjeli lépe hosté a brzy se ujali vedení 7:13, kdy opět Kašpar zachytil přihrávku Kosniovského, tentokrát se jednalo o krátkou passovou hru na hranici endzóny. Následujících několik drivů dominovaly spíše obrany a pomyslný jazýček vah na sebe přetáhl až Svoboda, který zachytil interception ve své endzóně.

To byla již čtvrtá čtvrtina a domácí útok po několika dobrých passových hrách zaznamenal touchdown, který zachytil po přihrávce Šmejkala opět Ulrich, a protože Chlumský proměnil extra point vedli 7 minut před koncem Hurricanes o jeden bod 14:13.

Následně obrana zastavila Golems a na míč šel opět domácí tým, který ale pouze vyprodukoval fumble. Útok Golems si během chvíle připsal touchdownový běh Kosniovského. Hurricanes v poslední čtvrtině kupili jednu chybu za druhou, kdy nejdříve na returnu Zhouf líznul míč a hosté jej zalehli. Následující drive po špatném snapu při puntu opět zalehli míč hosté. Výsledkem toho byly dva jednoduché touchdowny pro útok Golems.

Konečný výsledek zápasu tak byl 14:34.

Autor článku: Martin Pankrác