Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2022  /  3.Liga 2022  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 250
Rozhodčí: Jakub Kilian (R), Tomáš Kott (U), Filip Pachulski (HL), Antonín Jandus (LJ), Martin Hloušek (BJ)

Bělá Raiders FG - 3:0 - Filip Jelínek II, 35y; 7:01
Bělá Raiders TD - 10:0 - Filip Jelínek II, 11y run (Filip Jelínek II kick); 5:28
Bělá Raiders TD - 17:0 - Daniel Novák, 49y run (Filip Jelínek II kick); 3:13
Bělá Raiders TD - 23:0 - Filip Jelínek II, 87y run (kick neúspěšný); 9:51
Bělá Raiders TD - 30:0 - Matěj Špalek, 1y fumble return (Filip Jelínek II kick); 9:43
Bělá Raiders TD - 37:0 - Petr Fischer, 45y pass od Pavel Mráz (Filip Jelínek II kick); 5:49
Bělá Raiders SAF - 39:0; 4:52
Bělá Raiders TD - 46:0 - Patrik Študent, 13y run (Filip Jelínek II kick); 2:44
Bělá Raiders TD - 53:0 - Šimon Kovařík, 2y interception return (Filip Jelínek II kick); 2:00
Bělá Raiders TD - 60:0 - Milan Bláha, 65y punt return (Filip Jelínek II kick); 6:58
Bělá Raiders TD - 67:0 - Daniel Novák, 3y run (Filip Jelínek II kick); 0:00
Bělá Raiders TD - 74:0 - David Kováč, 0y fumble return (Filip Jelínek II kick); 5:30
Bělá Raiders TD - 80:0 - Michal Poch, 3y run (kick neúspěšný); 0:20

V neděli proběhl na hřišti v Bělé pod Bezdězem zápas domácích Bělá Raiders proti hostujícím Jičín Hurricanes. Raiders jsou v letošní sezóně zatím neomylní a se třemi výhrami se drží na čele tabulky třetí ligy. Hurricanes šli do zápasu namotivováni svojí první výhrou z předchozího kola ligy. Favoritem zápasu byli jasně Raiders.

Na míči začínal útok domácích, ale jejich úvodní drive nebyl příliš úspěšný a byli donuceni odkopávat. Jičín se však na míči dlouho neudržel. Hned v jejich první útočné akci zalehla obrana domácích fumble a poslala tak na hřiště znovu svůj útok. Skóre otevřel v polovině čtvrtiny field goalem Filip Jelínek. Do konce první čtvrtiny přidal útok Raiders dva běhové touchdowny v podání Filipa Jelínka a Daniela Nováka.

Ve druhé čtvrtině se Jičín vyloženě trápil a kupil jednu chybu za druhou. V úvodu čtvrtiny si Filip Jelínek připsal druhý běhový touchdown a navýšil tak náskok domácích na 23:0. Hned v následující útočné akci Hurricanes pro sebe obrana domácích opět dokázala získat míč. Tentokrát to však vyústilo ve fumble return Matěje Špalka.

Po passové přihrávce Pavla Mráze na Petra Fischera si ofenzíva Raiders připsala i touchdown vzduchem. Jičínu se poté nevydařil kickoff return a jejich útok musel začínat z velmi nevýhodné pozice 7 yardů od vlastní endzóny. Z této pozice se jim nepodařilo dostat a domácí obrana získala další body v podobě safety. Do konce čtvrtiny ještě Raiders skórovali jedním touchdownem po zemi a poslední body poločasu si připsal po zachyceném interceptionu Šimon Kovařík.

Druhý poločas začínal na míči útok Jičína, kterému se tentokrát dařilo trochu více. Na získání bodů to ale nestačilo a Hurricanes byli opět nuceni odkopávat. Při tomto odkopu získal pro Raiders další body Milan Bláha, kterému se podařilo vrátit odkopnutý balon až do soupeřovy endzóny. Na konci třetí čtvrtiny přidal svůj druhý touchdown running back Daniel Novák.

Special týmy dělaly Hurricanes problémy i nadále. Kvůli špatnému snapu při puntu se míč dokutálel až do endzony hostů, kde ho zalehl David Kováč a získal pro Raiders další touchdown. Posledním pomyslným hřebíčkem do rakve Jičína byl krátký běhový touchdown quarterbacka Michala Pocha, který tím zaokrouhlil konečné skóre na 80:0.

Autor článku: Petr Šifalda