Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2023  /  Snapbacks liga 2023  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

ISMM Ostrava Steelers
14 : 0
Nitra Knights Nitra Knights
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 0 14 0 0
NIT 0 0 0 0
Statistiky

Datum: 1.4.2023 v 15:00
Počasí: Polojasno, 13°C
Délka zápasu: 1:58
Počet diváků: 232
Rozhodčí: Stanley Hameder (R), Václav Kriesman (U), Jiří Hovorka (HL), Filip Pachulski (LJ), Stephan Tuinenburg (BJ), Pavel Šimon (SJ), Adam Bartoš (FJ)
 

Scoring summary
2.čtvrtina
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jakub Březina, 15y run (Jiří Šimečka kick); 9:08
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:0 - Jan Vysloužil, 8y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 1:54
Komentář k zápasu

V sobotu odstartoval 30. ročník Snapbacks ligy. Tým ISMM Ostrava Steelers zahájil boje o postup do Tipsport Czech Bowlu na domácím hřišti proti Nitře Knights. 

V minulém ročníku dokázali slovenští rytíři zaskočit ostravské oceláře na jejich novém hřišti a zvítězit 21:14. Čekal se útočný fotbal, protože quarterbaci obou týmů byli se svými receivery jedni z nejproduktivnějších v lize. A to se hned ukázalo v první čtvrtině. Oba útoky byly schopny pohybovat se po hřišti. Knights zejména passy z ruky Borise Bútory. Steelers si rozdělili porci yardů mezi receivery, kteří zachytávali passy od Bradleyho Jonese, a runningbacky v čele s reprezentantem Jakubem Březinou. Ani jeden tým ale nedokázal skórovat. Blíže k bodům měli Knights, ale jejich pokus o 38yardový field goal byl krátký. První čtvrtina tak skončila bez bodů.

Ve druhé čtvrtině se opět ostravský útok probil celým hřištěm a tentokrát se již podařilo donést šišatý míč až do endzóny soupeře. Jmenovitě Jakub Březina doběhl 15 yardů pro první body Steelers v této sezóně a vlastně i pro první body celého ročníku Snapbacks Ligy (v souběžně hraném zápase Blades - Knights se podařilo Blades otevřít skóre až v druhém poločase). Když pak ocelová obrana dokázala poprvé v zápase zastavit útok rytířů na jejich polovině, podařilo se přidat Steelers další body. Bradley Jones našel Jana Vysloužila a Ostrava vedla 14:0. A za stejného stavu se šlo i do šaten na poločasovou přestávku.

Ve druhém poločase začaly více promlouvat do průběhu zápasu obě obrany. Na straně Ostravy řádil hlavně Josef Bogocz, který si k pěti tacklům (čtyři pro ztrátu) připsal hned 2 sacky. Byl to však obránce Nitry, Tomáš Urban, který nastartoval nejlepší útočný drive druhého poločasu. Na konci třetí čtvrtiny zachytil interception a následně jeho spoluhráči prošli přes celé hřiště až pět yardů před endzónu domácích. Tam však ostravská obrana vystavila nepropustnou hradbu a závěrečný pokus na 4. down zhatil navrátilec Lukáš Česlík, který překazil pass Borise Bútory na Mária Bíra.

A ptáte se jak si vedl “král interceptionů” minulého roku, Jan Telnar? Ten si na svůj první zachycený pass od soupeřova quaterbacka počkal až do samotného závěru, kdy takto ukončil poslední snažení Knights o zdramatizování zápasu.

ISMM Ostrava Steelers tak splnili roli mírného favorita a soupeře ze Slovenska porazili 14:0. Ostravský tým čeká příští týden další slovenský soupeř, když zavítá na hřiště bratislavských Monarchs. Nitra opět cestuje do Česka, kde v Přerově vyzve místní Mammoths v televizním zápase na Premier Sport 2.

Autor článku: Jan Klimeš

Fotografie ze zápasu