Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2023  /  Snapbacks liga 2023  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Ústí nad Labem Blades
0 : 42
Vysočina Gladiators Vysočina Gladiators
Q1 Q2 Q3 Q4
BLD 0 0 0 0
GLA 12 23 7 0
Statistiky

Datum: 7.5.2023 v 16:10
Počasí: Zataženo, 13°C
Délka zápasu: 1:55
Počet diváků: 260
Rozhodčí: Filip Pachulski (R), Filip Znamenáček (U), Pavel Voráček (HL), Miroslav Makajev (LJ), Kristián Koller (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 0:6 - Jan Dundáček, 3y run (kick neúspěšný); 6:06
Vysočina Gladiators TD - 0:12 - Matěj Majerčák, 31y pass od Jan Dundáček (kick neúspěšný); 1:00
2.čtvrtina
Vysočina Gladiators FG - 0:15 - Petr Kodým, 27y; 10:35
Vysočina Gladiators TD - 0:22 - Roman Chramosta, 1y run (Petr Kodým kick); 4:16
Vysočina Gladiators TD - 0:29 - Roman Chramosta, 6y run (Petr Kodým kick); 1:47
Vysočina Gladiators TD - 0:35 - Matěj Majerčák, 27y pass od Jan Dundáček (2pt pass neúspěšný); 0:16
3.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 0:42 - Matěj Majerčák, 16y pass od Vít Bezecný (Petr Kodým kick); 2:00
Komentář k zápasu

V 5. kole Snapbacks ligy přivítali Blades na Městském stadionu v Ústí nad Labem favority letošního ročníku, tým Vysočina Gladiators. S Gladiátors se ústečtí Blades střetli už ve 2. kole, kdy si z Jihlavy přivezli nelichotivý výsledek 51:0 pro Vysočinu.

Odveta, která se uskutečnila v neděli 7. května v Ústí nad Labem, přilákala na Městský stadion 260 diváků. Ti mohli v chladném počasí sledovat hru, která nijak zvlášť nevybočovala z toho, co Blades předvádějí po celý průběh letošního ročníku Snapbacks ligy.

Blades letos bojují s velmi nízkými počty hráčů na soupisce a nejinak tomu bylo i při jejich druhém domácím zápase. Gladiators do Ústí nad Labem přijeli s téměř dvojnásobkem hráčů, které má na soupisce ústecký celek, což bylo nakonec jasně patrné i ve výsledku zápasu.

Blades do zápasu nastupovali jako David proti Goliášovi, ale vzdorovat dokázali prakticky jen v samém počátku. Skóre zápasu otevřel v polovině první čtvrtiny quarterback hostí Jan Dundáček, který si doběhl pro tříyardový touchdown. Pro další touchdown pak Dundáček minutu před koncem první části vyslal 31 yardů dlouhou přihrávkou Matěje Majerčáka. Po obou touchdownech dali Blades divákům alespoň trochu důvodu k radosti, když zablokovali oba pokusy o extra point. 

Bodové hody pak přinesla druhá čtvrtina, ve které za Gladiators nejprve field goalem skóroval Petr Kodým. Po dvou touchdownech Romana Chramosty pak skóroval opět Matěj Majerčák. Zatímco v prvních dvou případech Petr Kodým pokaždé přidal i bod za extra point, při posledním pokusu Gladiators dvoubodové potvrzení neproměnili. Součet bodů se přesto vyšplhal až na 35:0, což znamenalo spuštění mercy rule, při kterém se přestává zastavovat čas. Ještě před odchodem do šaten se navíc zranil quarterback domácích Thomas Gutierrez a míčem tak po hřišti musel hýbat cornerback Blades Martin Antoš.

Druhého quarterbacka po poločase na hřiště postavili i Gladiators. Skórovat dokázal Vít Bezecný dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny, kdy vyslal přihrávku na Matěje Majerčáka, který si tak připsal svůj třetí touchdown v utkání. Po zbytek zápasu se již skóre neměnilo a výsledek 42:0 pro Vysočinu Gladiators tak byl konečný.

„Ztratili jsme hodně hráčů a se zraněním odešel i náš quarterback. Kluci ale hráli tvrdě a nevzdali se. Jsem na ně hrdý,” zhodnotil zápas hlavní trenér Blades Lonnie Hursey. 

Další zápas čeká Ústí nad Labem Blades v neděli 21. května, kdy se v Olšinkách od 15:00 hodin utkají s týmem Brno Alligators.

Autor článku: Martin Klimeš