Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2015  /  Divize I  /  Zápasy a pořadí

LIO 0 20 9 8

Datum: 11.4.2015 v 14:00
Počasí: Jasno, 19°C
Počet diváků: 300
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Filip Haza (U), Peter Martinček (HL), Stanley Hameder (LJ), Adam Dvořáček (BJ)

Brno Alligators TD - 6:0 - Ondřej Šimonek, 4y run (kick neúspěšný); 11:55
Prague Lions TD - 6:7 - Dustin Haines, 15y run (Ondřej Šisl kick); 10:15
Prague Lions TD - 6:13 - Dustin Haines, 63y run (kick neúspěšný); 5:53
Prague Lions TD - 6:20 - Alexey Ulyanin, 6y pass od Dustin Haines (Ondřej Šisl kick); 1:22
Prague Lions FG - 6:23 - Ondřej Šisl, 28y; 1:49
Prague Lions TD - 6:29 - Matúš Lukačik, 36y pass od Dustin Haines (kick neúspěšný); 0:14
Prague Lions TD - 6:37 - David Růžek, 6y run (Ondřej Šisl 2pt run); 7:39
Brno Alligators TD - 12:37 - Pavel Jordan, 4y pass od Tomáš Fortelný (2pt pass neúspěšný); 3:36

Alligators do zápasu šli s tím, že jde o nejspíše nejdůležitější zápas roku a který jim odpoví na otázku, jak na tom jsou. Odpověď je pro ně, z pohledu na budoucí zápasy, poměrně krutá, protože v zápase, kde cítili největší naději na úspěch, prohráli rozdílem třídy.
První čtvrtina přitom žádné velké rozdíly nenaznačovala, Brno se dokonce mohlo dostat do vedení, ale pokus o FG ze střední vzdálenost byl neúspěšný. Po velmi neúspěšném puntu Lions pak v úvodu druhé části Brno využilo výhodnou pozici a Ondřej Šimonek otevřel skóre. Do konce poločasu se ale třikrát ukázal Dustin Haines, dvakrát po zemi, jednou vzduchem a názorně předvedl, že fotbal je sport týmový, ale individuality mohou znamenat extrémní rozdíly.
Druhý poločas navázal plynule na první, rozdíl ve skóre mohl být i větší, ale Lions nedokázali proměnit dva pobyty v zóně deseti yardů od endzóny Alligators. První zdařilý drajv zakončený body se tak domácím povedl až v samotném závěru, kdy na konci postupného přechodu celým hřištěm byl šestibodový pass Tomáše Fortelného na Pavla Jordána.
Před jednoznačný výsledek byl domácí trenér Aleš Daňhel spokojen a v zápase viděl mnoho více pozitivního, než kolik by se podle výsledku dalo čekat. Vedle několika chyb útoku ve druhé čtvrtině mu starosti dělá velká marodka v samotném úvodu sezónu a věří v lepší výkony v dalších zápasech.

Vyloučení ze zápasu: Martin Havránek (Alligators)