Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2015  /  Divize III  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 120
Rozhodčí: Jan Hubálek (R), Václav Kriesman (U), Jan Prajer (HL), Tomáš Benedikt (LJ), Lukáš Přikryl (BJ)

Brno Pitbulls TD - 0:7 - Adam Blatný, 9y run (David Krištof kick); 4:49
Prague Mustangs FG - 3:7 - Martin Koubský, 29y; 1:48
Prague Mustangs TD - 10:7 - Jan Nevyjel, 10y run (Martin Koubský kick); 7:27
Prague Mustangs TD - 17:7 - Ross Vanslambrouck, 19y run (Martin Koubský kick); 1:36
Prague Mustangs TD - 24:7 - Jan Nevyjel, 1y run (Martin Koubský kick); 2:30
Prague Mustangs TD - 31:7 - Jaroslav Linek, 6y run (Martin Koubský kick); 7:50
Prague Mustangs TD - 38:7 - Jaroslav Fridrich, 9y pass od Jan Nevyjel (Martin Koubský kick); 0:52

První ze dvou sobotních zápasů hraných na pražském Motorletu dopadl lépe pro domácí. Mustangs zvládli přesun z 7s do 11s plynuleji a pružněji a svého soka z Brna porazili 38:7.
Zápas samotný ale začal lépe pro jihomoravské Pitbulls. Právě oni totiž otevřeli skóre po krátkém 9y běhu Adama Blatného v půlce první čtvrtiny. Malou odpovědí byl kick specialisty Martina Koubského, který proměnil 29yardový field goal. Výměna stran tak proběhla za stavu 3:7.
V druhé čtvrtině se už Mustangs na hřišti zabydleli, cítili se sebevědomě a jejich posun do vedení byl jen otázkou času. Jan Nevyjel a Ross Vanslambrouck donesli své dva touchdowny po zemi, oba potvrdil kopem Koubský a do poločasové pauzy tak odcházeli s vedením domácí. Navíc byli posilněni vědomím, že se jim povedlo udělat dvě interceptions a dvakrát vynutili fumble při returnech hostujícího týmu.
A i po pauze se lépe dařilo domácím, i když přišli o svého quarterbacka Jana Dudka. Ten si v jednom ze soubojů pochroumal postranní kolenní vazy a ze zápasu musel odstoupit.
Už s druhým quarterbackem Janem Nevyjelem navýšili Mustangs své vedení na 24:7. Závěrečnou čtvrtinu pak protkaly ještě dvě úspěšné akce domácího týmu, Jaroslav Linek doběhl pro touchdown, aby jej o sedm minut později napodobil i jmenovec Fridrich chyceným passem od Nevyjela.
Pitbulls budou muset do dalších zápasů zapracovat na obraně i special týmech. Dva darované fumbly nejsou úplně kvalitní vizitkou ambiciózního brněnského celku.