Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2015  /  Divize IV  /  Zápasy a pořadí

KNI 7 7 0 6

Datum: 2.5.2015 v 14:00
Počasí: Polojasno, 15°C
Počet diváků: 110
Rozhodčí: Libor Coufal (R), Josef Houška (U), Marek Bartoušek (HL), Jan Prajer (LJ)

Karlovy Vary Warriors TD - 7:0 - Petr Kollarik, 4y run (Václav Blahout kick); 5:34
Znojmo Knights TD - 7:7 - Jakub Smrčka, 14y pass od Lumír Kabelka (Jakub Smrčka kick); 0:00
Karlovy Vary Warriors TD - 13:7 - Petr Kollarik, 53y run (kick neúspěšný); 11:55
Znojmo Knights TD - 13:14 - Tomáš Volf, 20y run (Jakub Smrčka kick); 5:00
Znojmo Knights TD - 13:20 - Pavel Novák, 7y run (kick neúspěšný); 4:09

Počáteční oťukávání lídrů skupiny Západ vyústilo až za polovinou prvního dějství, když si domácí RB Petr Kollarik našel skulinku v obraně Knights a otevřel skóre zápasu s úspěšným potvrzením kopem na 7:0. Ještě v závěru stejné části odpověděl Kabelka, když krátkým 14y passem odhodil směrem ke WR Smrčkovi a ten míč v endzone zkrotil. Smrčka kopem potvrdil – 7:7.
Druhá čtvrtina začala naprosto totožně, opět se na koně dostali domácí, když se obranou Rytířů prodral opět Kollarik. Tentokrát se jeho 100kg proběhlo celých 53y. Special tým na potvrzení zaváhal a míč směřoval těsně vedle levé tyče 13:6. I na toto navýšení ale reagoval útok Knights pečlivě a 20y únik Volfa znamenal srovnání a následné Smrčkovo potvrzení dokonce bodové vedení 13:14. Kabelka nasbíral za polovinu i interception, ale i obrana Knights měla passovou coverage zvládnutou a povolila jediný chycený pass. Těsně před koncem poloviny ještě měli domácí prostor k field goalu, i když z více než 40 yardů. Václav Blahout našel správný směr, ale těsně nedostřelil.
Po polovině vstoupily týmy do další náročné bitvy a nedarovaly si ani bod, doslova. Vyrovnaný průběh tak mířil až do poslední části. Zápas rozhodl drive, při kterém se Znojmo odhodlalo k fake puntu a bylo úspěšné. O rozdílový touchdown se postaral krátkým během Pavel Novák a domácí ve zbývajících čtyřech minutách již odpověď nenašli. Zdá se pravděpodobné, že mezi Warriors a Knights se rozhodne o vítězi západní skupiny a do znojemské odvety tedy vstupují Moravané s náskokem sedmi bodů.