Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2015  /  Divize IV  /  Zápasy a pořadí

Datum: 16.5.2015 v 16:00
Počasí: Polojasno, 19°C
Počet diváků: 150
Rozhodčí: Libor Coufal (R), Karel Nesládek (HL), Lukáš Přikryl (LJ)

Přerov Mammoths TD - 0:7 - Jakub Kratochvil, 3y run (Miroslav Večerka kick); 6:46
Přerov Mammoths TD - 0:14 - Libor Zapletal, 11y run (Miroslav Večerka kick); 1:42
Vysočina Gladiators TD - 6:14 - Štěpán Calta, 4y pass od Ondřej Pavlas (2pt pass neúspěšný); 6:30
Přerov Mammoths TD - 6:27 - Martin Kvapil, 37y run (kick neúspěšný); 6:25
Vysočina Gladiators TD - 14:27 - Vojtěch Mašita, 27y pass od Ondřej Pavlas (Štěpán Calta 2pt pass od Ondřej Pavlas); 3:42

Zápas sliboval zápletku, domácí nabuzeni svou první historickou výhrou nad šumperskými Dietos, hosté v naději na postup do playoff z první příčky. Lépe do mače vstoupili hosté, hned v první čtvrtině dali dva touchdowny a ukázali, že favoritem nebyli označováni nadarmo. Krátkými běhy se prosadili Kratochvíl a Zapletal.
V domácím týmu se ve třetí klubové sezoně dobře rozvinula spolupráce mezi quarterbackem Ondřejem Pavlasem a jeho receiverem Štěpánem Caltou. Z jedné takové spolupráce vznikl pass pro touchdown, hned v úvodu druhé čtvrtiny. A jelikož si je Vysočina narozdíl od většiny týmů v Divizi IV vědoma toho, že kopat potvrzující kopy neumí, hrála potvrzení passem za dva body. Tentokrát ale Pavlas ruce svých receiverů nenašel.
Za stavu 6:14 se hosté nabuzeného domácího gladiátorského týmu nezalekli a hned z příštího drivu zasadili další ránu. Jakub Kratochvíl svým druhým zápasovým touchdownem, který Miroslav Večerka i potřetí pohodlně potvrdil, vrátil Mamutům vedení o dva touchdowny.
Na další body se čekalo až do čtvrté čtvrtiny. To když se domácí obraně utrhnul Kvapil a 37yardovým během donesl nejdelší touchdown zápasu. Hosté vedli 27:6, jelikož napočtvrté už se Večerkovi kop nepovedl. Gladiators délkou svého nejdelšího touchdownu zápasu nepřekonali ten přerovský, povedená akce z ruky Pavlase do běhu Vojtěcha Mašity ale měřila 27 yardů. Domácím se povedla i dvoubodová konverze díky spolupráci Pavlas-Calta, více toho ale Vysočina už nestihla.