Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2013  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

Stallions 6 0 8 0

Datum: 8.6.2013 v 14:00
Počasí: Polojasno, 25°C
Počet diváků: 256
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Adam Dvořáček (U), Tomáš Frehar (HL), Petr Moravec (LJ), Lukáš Dvořák (BJ)

Pardubice Stallions TD - 0:6 - Spencer Steel, 13y pass od Jan Kakos (kick neúspěšný); 2:40
Brno Alligators TD - 7:6 - Michal Dovrtěl, 58y run (Martin Herman kick); 8:00
Pardubice Stallions TD - 7:14 - Petr Márai, 41y pass od Jan Kakos (Jan Horáček 2pt pass od Jan Kakos); 10:04
Brno Alligators TD - 13:14 - Tomáš Fortelný, 13y run (kick neúspěšný); 7:54
Brno Alligators TD - 19:14 - Tomáš Fortelný, 4y run; 6:07

Bitva o Brno a o play off. Tak by se dal charakterizovat zápas, který se stal neoficiálním čtvrtfinále divize A. Oba týmy se chtěly probojovat do play off. Pro Pardubice by to byl historický úspěch, Brno chtělo naopak vrátit porážku z loňské sezóny.
Už od prvního výkopu bylo jasné, že se na těžkém terénu očekával tvrdý a vyrovnaný boj. Hosté začali lépe. Alligators sice postupovali, ale nakonec museli balón odevzdat bez zisku bodů. Toho využili Stallions, kteří se nepotvrzeným touchdownem ujali vedení. Postupem času si oba týmy vyměnily interception a i nadále se hrálo velmi vyrovnaně. Brno odpovědělo krásným během přes polovinu hřiště a díky potvrzení šlo do vedení. Tak skončil i první poločas. Přestávku vyplnil pořadatel zápasu tombolou a vystoupením cheerleaders.
Na začátku druhého poločasu se znovu radovali hosté, kterým se navíc povedlo potvrdit za dva body a získat tak důležitý náskok. Jedna z klíčových situací celého zápasu se odehrála na začátku čtvrté čtvrtiny. Brno se po dobrém drivu dostalo na dostřel pardubické endzóny a tuto šanci využilo. Nepovedlo se mu však potvrdit a tak vedení 13:14 stále drželi Stallions. Následný kick off return však pro ně skončil katastrofou. Lídr pardubického útoku Petr Plaček nedokázal zpracovat těžký balón z výkopu a míč získali k radosti domácího publika znovu Alligators, kteří o několik akcí později zaznamenali rozdílový touchdown. Na konci zápasu se ještě Stallions pokusili utkání otočit, ale jejich šanci ukončila na hranici dvaceti yardů brněnská obrana.
Divácky velmi atraktivní a napínavý zápas dopadl tedy lépe pro Brno, které si zajistilo semifinále proti Lions. Stallions sice nedokázali zvítězit, na trávníku však  zanechali dobrý dojem a především potvrdili, že jejich loňská těsná výhra nad Alligators nebyla náhoda. Zajímavostí utkání byla početná divácká kulisa, která mohutně povzbuzovala. Z Pardubic dokonce dorazil celý autobus fanoušků, což nebývá na našich hřištích častým jevem.