Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2016  /  ČLAF 2016  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Ostrava Steelers
0 : 54
Pardubice Stallions Pardubice Stallions
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 0 0 0 0
STA 20 20 14 0
Statistiky

Datum: 19.6.2016 v 15:00
Počasí: Polojasno, 20°C
Počet diváků: 180
Rozhodčí: Radek Janhuba (R), Adam Dvořáček (U), Tomáš Frehar (HL), Pavel Šimon (LJ), Richard Gazdík (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 0:6 - Jan Horáček, 4y pass od Shane McDonald (kick neúspěšný); 10:08
Pardubice Stallions TD - 0:12 - Andrecus Lindley, 14y run (2pt run neúspěšný); 4:34
Pardubice Stallions TD - 0:20 - Petr Plaček, 3y run (Shane McDonald 2pt run); 1:50
2.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 0:26 - Petr Plaček, 5y run (2pt pass neúspěšný); 9:51
Pardubice Stallions TD - 0:33 - Petr Plaček, 20y run (Jan Wajtr kick); 6:10
Pardubice Stallions TD - 0:40 - František Lepič, 8y pass od Shane McDonald (Jan Wajtr kick); 2:32
3.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 0:47 - Andrecus Lindley, 4y pass od Shane McDonald (Jan Wajtr kick); 6:25
Pardubice Stallions TD - 0:54 - Jakub Halousek, 4y fumble return (Jan Wajtr kick); 2:15
Komentář k zápasu

Na hřiště ostravských Steelers přijel pardubický tým, který stále bojuje o místo v Czech Bowlu. Poučeni z minulého týdne, ve kterém si Bulldogs zkomplikovali proti Steelers zápas v prvním poločase, nastoupili Stallions od začátku v plné síle.

Stallions začali na míči a potvrdili, že mají jeden z nejlepších útoků v ČLAF. V backfieldu dvojice těžko zastavitelných running backů Lindley - Plaček a přesné passy quarterbacka Shana McDonalda dopomohly k prvním bodům zápasu. Jelikož byli Stallions bez svého kickera, ujal se potvrzování Jan Wajtr. Ten při prvním potvrzení netrefil, ale následné čtyři pokusy již proměnil.

Ani útok Steelers se nenechal při svém prvním působení na hřišti zahanbit, ale po dvou prvních downech, které zejména passovou hrou zajišťoval Michal Dudek se svými receivery, byl nucen puntovat. Na hřiště tak vběhl útok Stallions a opět bez větších problémů dokráčel až do endzóny Steelers.

Pak už začala fungovat i obrana Stallions a útočné snahy Steelers končily velmi rychle. Nejlepší den navíc neměl ani punter Ostravy a Stallions tak v prvním poločase drželi velmi dobré pozice na hřišti, ze kterých zvládali navyšovat skóre. To se při odchodu na poločasovou přestávku zastavilo na kulatých 40:0.

Ve druhém poločase se Steelers pokusili zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale obrana hostů byla zásadně proti. Steelers se sice povedl jeden dlouhý drive, který však skončil po nezkonvertovaném čtvrtém downu v redzóně Stallions. Tečku za zápasem udělal defenzivní tackle Stallions Jakub Halousek, který sebral fumble po tvrdém hitu Browna na Dudka a doběhl si pro touchdown.

Domácí Steelers se rozloučili s domácími diváky první nulou v sezóně. Stallions si výhrou 54:0 udrželi šanci na Czech Bowl a čeká na ně neoficiální playoff. Pro účast ve finále musí porazit v sobotu na domácím hřišti Bulldogs a o týden později v Praze Black Panthers.

Autor článku: Jan Klimeš

Fotografie ze zápasu