Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2016  /  2.Liga 2016  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 375
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Zdeněk Žlůva (U), Oldřich Kumhera (HL), Jan Pěnička (LJ), Tomáš Benedikt (BJ)

Pilsen Patriots FG - 0:3 - Zachary Lewis, 28y; 6:10
Pilsen Patriots TD - 0:10 - Wesley Worthen, 74y pass od Patrik Vainer (Martin Vojtěchovský kick); 1:09
Ústí nad Labem Blades TD - 7:10 - Jakub Lukášek, 42y pass od Jan Bláha (Jan Kubeš kick); 0:45
Ústí nad Labem Blades TD - 13:17 - Petr Hejna, 44y pass od Jan Bláha (kick neúspěšný); 10:24
Ústí nad Labem Blades TD - 21:17 - Jakub Imr, 56y pass od Jan Bláha (Jakub Imr 2pt run); 7:04
Ústí nad Labem Blades TD - 27:17 - Jakub Lukášek, 3y pass od Jan Bláha; 3:13
Ústí nad Labem Blades TD - 35:17 - Petr Weinhöfer, 44y pass od Jan Bláha (Jakub Imr 2pt run); 4:08
Pilsen Patriots TD - 35:25 - Petr Miesbauer, 9y run (Patrik Vainer 2pt run); 1:04

V osmém kole druhé ligy hostilo Ústí nad Labem Blades plzeňské Patriots. V prvním vzájemném zápase zvítězili Patriots 36:14 a z dosavadního průběhu soutěže bylo jasné, že Blades musí bezpodmíněčně vyhrát, pokud chtějí dál přemýšlet o účasti v Silver Bowlu.

První čtvrtina utekla jako voda a stejně tak se přelévala hra z jedné strany hřiště na druhou. Ucho pomyslného džbánu se utrhlo ve chvíli, kdy plzeňští skórovali field goal. Na začátku druhé čtvrtiny se domácí předčasně radovali, když Jakub Imr donesl míč do plzeňské endzóny. Touchdown ale nebyl kvůli faulu uznán.

Doslova o prsa unikl Patriots touchdown při akci, kdy plzeňský Martin Loukota zachytitl přihrávku quarterbacka Patrika Vainera a byl zastaven těsně před získáním bodů. Obrana Blades byla pevná a Patriots z tohoto drivu skórovat nepovolila. Ještě v průběhu druhé čtvrtiny zachytil domácí Josef Chochola interception. Turnoveru se domácím nepodařilo využít.

Opravdu dramatická byla poslední minuta druhé čtvrtiny, kdy Plzeňští 74 yardovým passem na Worhena zvýšili skóre na 0:10. O necelou půl minutu později odpověděl Jan Bláha 42 yardovým touchdownem na Jakuba Lukáška. Touchdown potvrdil za bod Jan Kubeš, čímž snížil na 7:10. To si Patriots nenechali líbit. Jedenáct sekund před koncem poločasu opět passem na Worthena navýšili své skóre. Poločas skončil 13:17.

V úvodu druhého poločasu se podařilo domácím skórovat, když v zápase téměř neomylný Jan Bláha přihrál na další touchdown, tentokrát Jakubovi Imrovi. Ten následně potvrdil během za 2 body, čímž se dostali Blades poprvé do vedení.

Další navýšení skóre na sebe nenechalo dlouho čekat. Jakub Lukášek zachytil druhý touchdownový pass od Bláhy. V tuto chvíli vedlo Ústí 27:17. Tento náskok vydržel až do konce třetí čtvrtiny.

V první akci poslední čtvrtiny se opět předvedl domácí linebacker Josef Chochola, když chytil další interception. Strany se několikrát vyměnily než se podařilo skórovat Petru Weinhoferovi. Další dvoubodové potvrzení si připsal Imr, skóre se tak vyhouplo na 35:17.

Poslední body získali Patriots minutu před koncem. Petr Miesbauer skóroval 9 yardovým během. To však stačilo pouze ke kosmetické úpravě výsledku zápasu a skóre se ustálilo na 35:25.

Autor: Radek Adámek, Marek Moudrý