Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2016  /  3.Liga 2016  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 138
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Tomáš Benedikt (U), Oldřich Kumhera (HL), Jan Prajer (LJ), Marek Vejvoda (BJ)

Pardubice Stallions 2 TD - 0:6 - Ondřej Ministr, 6y run (kick neúspěšný); 10:00
Budweis Hellboys TD - 7:6 - Tomáš Houdek, 9y run (Kamil Roba kick); 7:25
Budweis Hellboys TD - 13:6 - Kamil Roba, 1y run (kick neúspěšný); 0:00
Budweis Hellboys TD - 19:6 - Kamil Roba, 50y run (kick neúspěšný); 4:30
Pardubice Stallions 2 TD - 19:12 - Jan Kišš, 4y pass od Petr Márai (kick neúspěšný); 4:03
Budweis Hellboys TD - 27:12 - Tomáš Houdek, 6y run (Stanislav Písek 2pt run); 2:00

Týmy Českých Budějovic a Pardubic se proti sobě utkaly naposled v roce 2011, kdy ještě bojovaly v sedmičkové lize. Tento souboj vyhráli Pardubice 26:24 a později se stali vítězi ligy. Letošní první souboj Hellboys se Stallions měl však jiný nádech nejen díky jedenáctkovému fotbalu, ale také díky faktu, že Stallions mají dnes již dva týmy, z nichž ten lepší startuje v nejvyšší české lize.

Sobotní zápas měl hned od začátku svižné tempo. Z prvního drivu Stallions, a po dvou minutách hry, skóroval po zemi Ondřej Ministr 6 yardovým touchdownem. Potvrzení bylo neúspěšné a na míč šli Hellboys. Ti také ve svém prvním drivu překonali téměř celé hřiště. Díky 9 yardovému běhu Tomáše Houdka a úspěšnému potvrzení univerzála Kamila Roby, šli do vedení 7:6. V následujícím drivu hodil quarterback Stallions Petr Márai interception, který zachytil Jan Hafner. Hellboys nakonec potrestali tento turnover skórováním, když Kamil Roba doběhl pro 1 yardový touchdown. Potvrzení touchdownu bylo zablokováno obranou hostů a stav byl 13:6 pro Hellboys. První drive druhé čtvrtiny zakončili Stallions puntem. Z následného drivu předvedl Roba nádherný 50 yardový běh do endzóny Pardubic, Hellboys tak vedli už 19:6.

Poté, na začátku třetí čtvrtiny, hodil qauarterback Hellboys Roba míč přímo do rukou pardubického Stanleyho Hamedera. Stallions tento interception dokázali přetavit v touchdown, když při čtvrtém downu 4 yardy od endzóny zkompletoval Márai pass na Jana Kišše. Potvrzení bylo opět neúspěšné, a tak byl stav zápasu 19:12. Odpověď Hellboys na sebe nenechala dlouho čekat. Tomáš Houdek si připsal svůj druhý touchdown zápasu, tentokrát 6 yardový. Při následném potvrzení došlo k přehození holdera a kicker Stanislav Písek, který míč chytil, doběhl až do endzóny Stallions pro další dva body. V poslední čtvrtině ani jeden z týmů neskóroval a Hellboys tak porazili Stallions 2 27:12.

Autor článku: Jan Klokočka