Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2016  /  3.Liga 2016  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 125
Rozhodčí: Libor Coufal (R), Mikuláš Zouvala (U), Jiří Hovorka (HL), Jan Pěnička (LJ), Pavel Šimon (BJ)

Prague Mustangs TD - 7:0 - Jaroslav Linek, 35y run (Jan Kraus kick); 3:29
Prague Mustangs TD - 14:0 - Jan Nevyjel, 20y run (Jan Kraus kick); 1:18
Pardubice Stallions 2 TD - 14:6 - Jan Kišš, 3y pass od Petr Márai (kick neúspěšný); 7:26
Prague Mustangs TD - 21:6 - Jaroslav Linek, 10y run (Jan Kraus kick); 10:57
Pardubice Stallions 2 TD - 21:12 - Jan Janeček, 41y pass od Petr Márai (2pt pass neúspěšný); 4:31
Pardubice Stallions 2 TD - 21:19 - Jan Kišš, 6y pass od Petr Márai (Lukáš Petřík kick); 7:32
Pardubice Stallions 2 TD - 21:25 - Tomáš Jelínek, 8y run (2pt run neúspěšný); 3:44

Prosluněné sobotní odpoledne na Motorletu nabídlo hned dva zápasy amerického fotbalu. V tom druhém přivítali Mustangs od 16 hodin druhý tým Pardubic Stallions. Lépe začali domácí, kteří ovládli první čtvrtinu a po runech Jaroslava Linka a Jana Nevyjela vedli 14:0. Obrana domácích navíc soupeři nepovolila jediný první down. Druhá čtvrtina již přinesla touchdown Stallions, když se po zachyceném passu prosadil Jan Kišš. Jeho touchdown nebyl potvrzen a poločas byl uzavřen na 14:6 pro domácí.

Mustangs nastoupili do druhého poločasu s vervou, když po minutě hry runem znovu skóroval Jaroslav Linek. Domácí pak srážely zbytečné ztráty, ke kterým je donutila pozorná obrana Stallions. Pardubický ptok navíc do konce třetí čtvrtiny po 41 yardovém passu skórovala, čímž snížila na 21:12. Na rozdíl pouhých dvou bodů snížil opět Jan Kišš. Našel ho quarterback Petr Márai, který se bohužel zanedlouho zranil a musel ze zápasu odstoupit. Stallions i bez něj dokázali dotáhnout obrat do konce. Runovým touchdownem uzavřel skóre Tomáš Jelínek. Offense Mustangs čekal ještě jeden drive, který byl ovšem neúspěšný, když jindy spolehlivý Ross VanSlambrouck nedokázal na 4. down zachytit míč. Mustangs se tak už jen museli koukat na zaklekávání hostů. Domácí si tak po výhrách připsali první prohru.

Autor článku: Matěj Setíkovský