Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2017  /  Bitters liga 2017  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 416
Rozhodčí: Radek Janhuba (R), Jan Klimeš (U), Tomáš Frehar (HL), Filip Malý (LJ), Pavel Šimon (BJ), Mikuláš Zouvala (SJ), Václav Kriesman (FJ)

Prague Lions TD - 0:7 - Matúš Lukačik, 1y pass od Kurtis Walls (Ondřej Šisl kick); 11:56
Pardubice Stallions TD - 6:7 - Reginald Langford, 3y run (kick neúspěšný); 7:27
Prague Lions FG - 6:10 - Ondřej Šisl, 36y; 4:02
Pardubice Stallions TD - 13:10 - Reginald Langford, 11y run (František Hanovec kick); 1:13
Pardubice Stallions TD - 19:10 - Reginald Langford, 24y run (kick neúspěšný); 9:49
Prague Lions TD - 19:17 - Martin Hamza, 6y pass od Kurtis Walls (Ondřej Šisl kick); 6:55
Pardubice Stallions TD - 27:17 - Michael Lindsey, 29y pass od Reginald Langford (Reginald Langford 2pt run); 5:00
Prague Lions TD - 27:23 - Kamil Roba, 8y pass od Kurtis Walls (2pt run neúspěšný); 10:56
Prague Lions TD - 27:29 - Martin Hamza, 29y pass od Kurtis Walls (kick neúspěšný); 2:45
Pardubice Stallions TD - 33:29 - Michael Lindsey, 25y pass od Reginald Langford (2pt run neúspěšný); 1:12

Zápas mezi Stallions a Lions byl označován za šlágr kola, což se na hřišti do puntíku potvrdilo. Více než čtyři stovky diváků sledovaly dramatickou přetahovanou až do samotného závěru. Začátek zápasu byl ale z obou stran poměrně opatrný, první čtvrtina nabídla předevěším chyby a nepřesnosti obou týmů, které se po hřišti pohybovaly spíše díky faulům než povedeným akcím. Přestože v úvodní čtvrtině fanoušci obou táborů bodově strádali, další tři jim to bohatě vynahradily.

Lions otevřeli skóre hned první akcí po změně stran a ujali se vedení 7:0. Domácí dokázali záhy odpovědět díky opět skvěle hrajícím importům – Michael Lindsey položil základ dlouhým returnem a Reggie Langford si doběhl pro svůj první touchdown v zápase. Kvůli neúspěšnému extra pointu vedli Lions 7:6. Ti zanedlouho navýšili svůj bodový účet trefeným field goalem na 10:6. První poločas uzavřel dlouhý postupný drive domácích, který po zemi úspěšně zakončil Langford. Do šaten se tak šlo za stavu 13:10 pro domácí.

Druhý poločas byl tou pravou reklamou na americký fotbal. I potřetí se do endzóny hostů prodral quarterback Langford, který zkompletoval touchdownový hattrick a zajistil Hřebcům náskok 19:10. A pak už to bylo jako na houpačce – Lions dokázali touchdownem náskok domácích snížit, ti následně poměrně záhy opět poodskočili. Skvěle pracovala především obrana Stallions, a tak se zdálo, že stav 27:23 by mohla v závěrečné čtvrtině udržet. Nicméně Lions byli proti, a přestože začínali na vlastních 17 yardech, screenem zaskočil nesrovnanou domácí obranu a otočili vedení na svou stranu – 29:27 pro Lions.

Domácí mohli předvést, jak si poradí s tzv. two-minute offense. A dokázali udržet nervy na uzdě a udeřit v samotném závěru. Minutu a půl před koncem si rozhodující touchdown připsal skórující Michael Lindsey, který zvedl domácí fanoušky ze sedaček. Hostům stále ještě zbývalo relativně dost času s výsledkem něco udělat, ale jejich naděje pohřbil fumble, který zalehl Václav Zbortek. Stallions už pak jen pohlídali čas běhovými akcemi a po druhém zakleknutí mohli slavit své první vítězství nad Prague Lions.

Formu stoprocentních Stallions prověří příští týden největší favorit Bitters ligy Prague Black Panthers, kteří ve dvou zápasech dovolili soupeřům jen 9 bodů. Lions čeká výlet do Příbrami, která měla o tomto víkendu volno.

Autor článku: Jakub Hřib