Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2017  /  Bitters liga 2017  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 417
Rozhodčí: Filip Haza (R), Václav Kriesman (U), Pavel Šimon (HL), Lukáš Přikryl (LJ), Tomáš Benedikt (BJ)

Pardubice Stallions TD - 0:7 - Reginald Langford, 2y run (František Hanovec kick); 6:17
Prague Black Panthers TD - 7:7 - Pavel Klemš, 10y run (Marek Hruboň kick); 4:21
Prague Black Panthers TD - 14:7 - Pavel Klemš, 7y run (Marek Hruboň kick); 0:26
Pardubice Stallions TD - 14:14 - David Holub, 37y pass od Reginald Langford (František Hanovec kick); 0:07
Prague Black Panthers TD - 21:14 - Jakub Woleský, 40y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 10:35
Prague Black Panthers TD - 28:14 - Jan Dundáček, 8y run (Marek Hruboň kick); 2:22
Pardubice Stallions TD - 28:21 - Jan Horáček, 34y pass od Reginald Langford (František Hanovec kick); 10:26
Prague Black Panthers TD - 42:21 - Stanislav Kolařík, 17y return zblokovaného puntu (Marek Hruboň kick); 7:10
Prague Black Panthers FG - 52:28 - Marek Hruboň, 21y; 6:07

Již podruhé v této sezoně přivítali Čelákovice, provizorní domácí hřiště Prague Black Panthers, Bitters ligu. Stejně jako 1.kolo, ve kterém jsme mohli shlédnout reprízu loňského finále, i toto nabízelo opravdu velký tahák pro diváky. V sobotu odpoledne totiž mohlo něco málo přes 300 diváků sledovat bitvu dvou dosud neporažených týmu. Domácí Panthers na svém hřišti přivítali pardubické Stallions.

I když to podle finálního skóré nevypadá, už od začátku to byla opravdu vyrovnaná bitva. Během první čtvrtiny jsme mohli vidět po dvou touchdownech na každé straně. Skóre otevřel svým během americký QB Pardubic, Reginald Langford, a PBP tak v této sezoně poprvé prohrávali. Útok Panthers ale nezůstal pozadu a Pavel Klemš svými dvěma běhy pro touchdown otočil zápas ve prospěch Panthers. Divokou první čtvrtinu zakončil 37 yardovou bombou Langford na Davida Holuba a srovnal tak skóre na 14:14. Obě obrany se tedy ze začátku zápasu spíše hledaly.

Domácí tým se musel v obraně na poslední chvíli vypořádat s několika absencemi, ale i přes to začala od druhé čtvrtiny šlapat tak, jak byli v Praze doposud zvyklí a nepovolila hostům ani jeden bod. Naopak na druhé straně úřadoval reprezentační QB Jan Dundáček, který nejdříve našel v endzóně svým 40 yardovým passem Jakuba Woleského a pro další touchdown sám doběhl. Do šaten šly tedy oba týmy za stavu 28:14 pro domácí Panthers.

Třetí čtvrtina měla naprosto totožný průběh jako ta první. Diváci mohli vidět po dvou touchdownech na obou stranách. Nejprve přistihl nepřipravenou domácí obranu nejnebezpečnější hráč Stallions Langford a svým dlouhým pasem našel v endzóně domácích Jana Horáčka. Na to odpověděl nejnebezpečnější muž na druhé straně Dundáček svou “typickou” 55 yardovou kličkovanou. V dalším drivu utkání přišla s největší pravděpodobností zlomová akce celého zápasu. Za stavu 35:21 se Stallions rozhodli při čtvrtém downu puntovat, PBP se ale podařilo punt zblokovat a Stanislav Kolařík donesl míč až do endzóny hostů. PBP se tak ujali vedení 42:21. Do konce třetí čtvrtiny se sice ještě Pardubicím podařilo skórovat, ale 1 yardový běh Langforda byl posledními body zápasu pro Stallions.

I poslední čtvrtina měla stejný průběh jako ta druhá. Pražská obrana nedovolila Pardubicím už ani bod a Panthers se podařilo dvakrát skórovat. Podruhé v zápase zafungovala spolupráce Dundáček - Woleský - endzóna a poslední body utkání přidal 21yardovým field golem Marek Hruboň. Po výhře 52:28 tak přicházejí Stallions o neporazitelnost a naopak PBP prodlužují svojí sňůru výher.

Autor článku: Jakub Folauf