Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2017  /  2.Liga 2017  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 547
Rozhodčí: Filip Haza (R), Jan Svoboda (U), Pavel Voráček (HL), Filip Pachulski (LJ), Filip Znamenáček (BJ)

Ústí nad Labem Blades TD - 8:0 - Petr Hejna, 9y run (Jan Weiss 2pt run); 7:31
Brno Sígrs TD - 8:8 - Filip Ondrášek, 21y run (Michal Rosa 2pt pass od Filip Ondrášek); 3:40
Brno Sígrs TD - 8:15 - Terry Gaitor, 11y run (Michal Rosa kick); 10:11
Ústí nad Labem Blades TD - 14:15 - Jan Bláha, 4y run (2pt pass neúspěšný); 4:06
Brno Sígrs TD - 14:21 - Filip Ondrášek, 15y run (kick neúspěšný); 8:58
Brno Sígrs TD - 14:27 - Daniel Schmied, 4y run (kick neúspěšný); 4:40
Brno Sígrs TD - 14:33 - Daniel Schmied, 9y run (kick neúspěšný); 0:00
Brno Sígrs TD - 14:40 - Ondřej Ambrož, 83y interception return (Michal Rosa kick); 7:18
Ústí nad Labem Blades TD - 22:40 - Matěj Sahula, 10y run (Jan Bláha 2pt run); 3:10
Brno Sígrs TD - 22:47 - Filip Ondrášek, 80y run (Michal Rosa kick); 2:01
Ústí nad Labem Blades TD - 28:47 - Petr Hejna, 31y pass od Jan Bláha (2pt pass neúspěšný); 1:13

V neděli si za velmi pěkného počasí našlo do ústeckých Olšinek cestu přes 500 diváků, aby sledovali první domácí zápas Ústí nad Labem Blades proti Brnu Sígrs. Nutno zmínit, že v průměru dalších 100 diváků sledovalo přímý přenos utkání na sociálních sítích.

Favorizovaní Sígrs přijeli do Ústí posíleni o již velmi známou posilu - Terryho Gaitora z USA, který i letos bude společně s Filipem Ondráškem a Danielem Schmiedem jejich největší útočnou zbraní. Gaitor se nejdříve zahříval v obraně na pozici cornerbacka, ale zápas dohrával na obou stranách míče, kdy byl rozdílovým hráčem v rozhodujících chvílích. Nicméně průběh utkání nebyl tak jednoznačný, jak předzápasové prognózy napovídaly. Zraněními zdecimovaní Blades drželi tři čtvrtiny se Sígrs krok.

Blades se opět vydařil vstup do zápasu, který začínali příjmem, kdy Petr Hejna 9yardovým během otevřel skóre. Na 8:0 pro Blades navýšil konverzí za 2 body Jan Weiss. Na úvodní touchdown záhy odpověděl rychlonohý Ondrášek 21yardovým během a po krásně zahrané trick play při konverzi srovnali Sígrs na 8:8.

Ve druhé čtrvtině se v útoku Sígrs představila již zmíněná posila Terry Gaitor a hned z toho byl 11yardový běh, který překlopil misky vah na stranu Sígrs. Po úspěšném potvrzení bylo skóre 8:15 pro hosty. Blades ovšem zbraně nesložili a do poločasu skóroval krátkým 4yardovým během quarterback Jan Bláha. Potvrzení za 2 body se nepovedlo, a Sígrs tak stále vedli 14:15. Do konce prvního poločasu mohli jít Blades ještě několikrát do vedení. Útoku se již nepodařilo skórovat, i když k tomu bylo velmi blízko.

V elektrizující atmosféře vstupovaly oba týmy do druhého poločasu. Pro domácí Blades měla třetí čtvrtina hororový průběh. Útok Sígrs ukrajoval yardy celkem snadno po zemi a ústecká obrana plná nováčků nedokázala vzdorovat. Postupně se po zemi prosadil znovu Filip Ondrášek a následně dvakrát Daniel Schmied. Ani jeden z těchto touchdownů nebyl potvrzen, a tak Sigrs navýšili skóre na 14:33.

Jak špatně třetí čtvrtina pro Blades skončila, tak hůře ta čtvrtá začala. Míč, který pod tlakem hostující obrany odhazoval Jan Bláha, zachytil brněnský Ondřej Ambrož a díky volné cestě zaznamenal další touchdown Sígrs. Po úspěšném potvrzení narostlo skóre na 14:40. Domácí Blades ovšem bojovali do konce a Matěj Sahula 10y runem, který za 2 body potvrdil Jan Bláha, snížil na 22:40. Z následného útoku se však během přes téměř celé hřiště prosadil Filip Ondrášek a společně s potvrzujícím kickem navýšil na 47:22. Poslední slovo si ještě vzal útok Bldes, kde Jan Bláha ukázal své kvality a krásným 31yardovým passem našel Petra Hejnu, který korigoval skóre na konečných 28:47 pro Sígrs.

Výborní fanoušci si mohli vychutnat útočnou smršť, ve které  viděli padnout celkem 75 bodů. Sígrs tedy nakonec potvrdili roli favorita a z Ústí si odvezli zaslouženou výhru. Ústečtí Blades nyní mají volný víkend, během kterého mohou doléčit zranění, a 14. května na domácím hřišti přivítají Prague Hippos, se kterými zakončí první polovinu sezóny.

Autor článku: Jakub Valjent