Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2018  /  Bitters liga 2018  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Prague Lions
6 : 9
Aquaponik Ostrava Steelers Aquaponik Ostrava Steelers
Q1 Q2 Q3 Q4
LIO 0 6 0 0
STE 0 0 3 6
Statistiky

Datum: 10.6.2018 v 19:00
Počasí: Jasno, 27°C
Počet diváků: 520
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Stanley Hameder (U), Jiří Hovorka (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Filip Pachulski (BJ)
 

Scoring summary
2.čtvrtina
Prague Lions TD - 6:0 - Lukáš Růžek, 2y run (kick neúspěšný); 1:35
3.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers FG - 6:3 - Lukáš Dlouhý, 33y; 8:46
4.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers FG - 6:6 - Lukáš Dlouhý, 22y; 11:33
Aquaponik Ostrava Steelers FG - 6:9 - Lukáš Dlouhý, 35y; 3:29
Komentář k zápasu

Kletba Lions na Žižkově trvá. Steelers stačily field goaly

Střet dvou světů. Lions se svým produktivním útokem ničili jednoho soupeře za druhým hned v úvodní čtvrtině. Steelers naopak spoléhají na ocelovou obranu, která body nepouští. V televizním zápase na Žižkově se tak napjatě čekalo, která filozofie bude hrát prim. Bude útočná přestřelka? Nebo naopak defenzivní bitva o každý yard. Stačí se podívat na skóre a je jasné, jaký fotbalový styl byl k vidění.

Lions se v úvodním drivu odporoučeli ze hřiště po třech akcích a v tomto duchu se prakticky nesl jejich útok v první čtvrtině. Steelers se posouvali v úvodu po hřišti o něco lépe a těžili i z dobrých pozic na hřišti, které jim připravovala obrana se special týmem. Přetavit tuto výhodu v body se ale nepodařilo. Ostrava se především díky Wilkenovi posouvala po území Lions, ale na skóre se to nepromítlo. První drive zakončili puntem z půlky soupeře. Vydařený punt upíchl Lions k blízkosti vlastní endzóny a Pražané tak museli především řešit, jak se z nepříjemné situace dostat. Punty z vlastní endzóny pomáhaly Steelers k dobré úvodní pozici.

Druhý drive, který začínal na 37 yardech soupeře, hned první akcí ukončil Dvorský fumblem. Jeho nadějný pokus, kdy se dostal až na 10 yardů od endzóny, skončil míčem pro Lions. Ti opět začínali drive z blízkosti endzóny. Výsledek stejný, punt a začátek drivu Steelers v poli Lions.

Dvorský, který v posledních zápasech začal střídat svou tradiční pozici a receivera, se první akci po fumblu vrátil zpět na hřiště a pomáhal ukrajovat yardy. Poprvé přišel na řadu field goal, ale Lukáš Dlouhý svůj první pokus minul. Jeho chvíle teprve měly přijít.

Lions se poprvé odrazili ze svého území vpřed díky dlouhému běhu Zacha Bartlowa. Ten vzal zodpovědnost na sebe a s míčem doběhl až na 35 yardů soupeře. Oba quarterbackové byli v zápase velmi aktivní i po zemi. První čtvrtina skončila bez bodů, ale Lions byli na dostřel.

O první field goal se pokusili Lions z hranice 10 yardů, ale zaskvěl se Sylwester Rosik, který zblokoval kop. Navíc tak šikovně, že se míč začal kutálet až na polovinu hřiště, kde Steelers získali míč. K potrestání nedošlo. Steelers museli z poloviny hřiště pouze puntovat.

Následný drive se Lions dařilo posouvat s míčem, ale nakonec z toho byl punt z 35 yardů soupeře. Lions se ale k míči dostali rychle zpět. Krásným interceptionem se o to postaral Luis Fuentes. Turnover Lions potrestali prvním touchdownem zápasu.

Růžek a Bartlow se po zemi postarali o posun do redzóny soupeře. Úplně na dostřel se Lions dostali po zisku yardů od Pavla Nejdla. Minutu a půl před poločasem se o první body postaral Růžek, který si 2yardovým během našel cestu až do endzóny. Potvrdit se Lions nepodařilo.

Steelers se již nepodařilo do poločasu zkorigovat skóre, a tak se šlo do poločasové přestávky za stavu 6:0 pro Lions.

Druhý poločas zahájili Steelers výborně. Postupně se ostravský tým dostal až do redzóny. Zde byl postup zastaven a Lukáš Dlouhý se postaral o svůj první field goal - 6:3 pro Lions.

Lions se v útoku pokusili odpovědět a málem se jim to i povedlo. Hozený touchdown Bartlowa byl kvůli holdingu vrácen zpět. Místo touchdownu tak přišel na řadu punt.

Steelers se nadechli k dalšímu drivu pro field goal. Jan Musil posunul svůj tým na polovinu soupeře. Blízko k touchdownu měl Florián Kotúľ, ale Lukáš Rokošný zatáhl na jednom yardu za záchranou brzdu. Z nadějného drivu nakonec byly pouze tři body, druhým field goalem Dlouhého. Steelers se tak alespoň v úvodu čtvrté čtvrtiny podařilo vyrovnat skóre na 6:6.

Lions se v následujícím drivu nepodařilo odpovědět a po několika akcích přišel na řadu opět punt. Steelers tak dostali šanci otočit skóre ve svůj prospěch. Práci měli ulehčenou i tím, že James Brooks zůstal se zraněním na střídačce. Tentokrát se Steelers dařilo posunout na polovinu soupeře vzduchem. Další cestu až do redzóny zakončili ostravští opět field goalem, který se ukázal být vítězným. Dlouhý se trefil i potřetí a postaral se tak o všechny body Steelers.

Pražané měli stále tři a půl minuty na otočení nepříznivého skóre. Bartlow se passy dostal na polovinu soupeře a zdálo se, že si Lions půjdou minimálně pro field goal. Ráznou stopku těmto úvahám dala obrana Steelers. Faul Lions na čtvrtý down domácím také nepřidal. Klíčový čtvrtý down se Bartlowovi nepodařilo zkonvertovat. Pod obrovským tlakem hodil pass na Nejdla, ale ten byl ihned složen k zemi ještě před ziskem prvního downu. Steelers si dokolenováním došli k cennému vítězství.

K pořádání semifinálového duelu jim totiž stačí porazit Patriots a doufat, že Black Panthers porazí Lions.

Odkaz na celý záznam záznamu na ČT sport.

Fotografie ze zápasu