Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2018  /  2.Liga 2018  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 241
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Milan Remeš (U), Lukáš Přikryl (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Petr Márai (BJ)

Vysočina Gladiators TD - 0:7 - David Calta, 11y run (Petr Kodým kick); 6:36
Vysočina Gladiators TD - 0:14 - Stanislav Benc, 8y run (Petr Kodým kick); 4:57
Hradec Králové Dragons TD - 7:14 - Ervin Varga, 30y pass od Ashley Bailey (Jan Bavlovič kick); 2:25
Vysočina Gladiators TD - 7:21 - Jan Dunovský, 59y run (Petr Kodým kick); 2:14
Vysočina Gladiators TD - 7:28 - Jan Dunovský, 22y run (Petr Kodým kick); 0:16
Vysočina Gladiators TD - 7:35 - Jan Dunovský, 20y run (Petr Kodým kick); 10:21
Vysočina Gladiators TD - 7:41 - Miroslav Koudela, 41y pass od Karel Vítek (kick neúspěšný); 7:23
Vysočina Gladiators TD - 7:47 - Gabriel Havelka, 1y run (kick neúspěšný); 0:00

Dragons přivítali na domácím poli v odvetném utkání Vysočinu Gladiators, a i když konečné skore bylo znovu vysoké, tak výkon domácích byl výrazně lepší.

Hradec začal slibný první drive, ale po několika akcích přišel o míč a na hřiště nastoupil útok hostů. Ten se však neprosadil a musel odkopnout. Následně rozehráli Draci jedno ze svých nejpovedenějších letošních představení. Sérií krátkých a dlouhých přihrávek se dostali až do redzóny soupeře. Pak se ale opět opakovala situace, která stojí v letošní sezóně tým hodně bodů. Ztráta míče. Draci sice dostali šanci znovu, po fumblu soupeře, ale se třemi pokusy si nedokázali poradit a field goal skončil neúspěšně. První čtvrtinu sice ovládl tým z východočeské metropole, nedokázal se však bodově prosadit.

Po změně stran se situace obrátila a efektivněji si začal počínat útok hostů. Vysočina zakrátko odskočila na rozdíl dvou touchdownů a zdálo se, že si jde pevně pro vítězství. Situaci těsně před koncem poločasu dokázali ale Draci ještě zdramatizovat. Po krásném 30yardovém passu si do endzóny doběhl Ervin Varga a vypadalo to, že do kabin se půjde s rozdílem jednoho touchdownu. Naplno se ale nyní projevila nezkušenost domácího týmu, kdy po sérii chyb dostali Draci ještě dva rychlé touchdowny. A zápas byl prakticky rozhodnut.

Ve druhé půli soupeř hlídal svůj náskok a zkušeně navyšoval skóre. To se zastavilo až na rozdílu 7:47. Celkový dojem ze zápasu byl ale pro Draky mnohem příznivější, než z prvního střetnutí v Jihlavě.

Vysočina si tak připisuje další bod do tabulky 2.Ligy a na Draky čeká těžký soupeř z Přerova.

Autor článku: Helena Fialová